Dlaczego Ten Czerwony Kolor Nie Pasuje Do Mnie?
Znajdź swój idealny odcień czerwieni!

Dlaczego nieładnie mi w czerwonym? To pytanie, które stawia sobie wiele kobiet. Wielokrotnie podczas warsztatów wizerunkowych czy pracy indywidualnej z klientami słyszę: „bardzo podoba mi się czerwień na kimś, ale osobiście źle czuję się w tym kolorze i chyba nie ma szans żebym do tego koloru się przekonała”.

Dzisiaj dowiesz się, jak podejść do tego problemu!

Tym razem naszym tematem jest czerwony kolor ubrań.

W ogóle czerwień jako kolor jest trudny, ponieważ ma bardzo silne oddziaływanie na naszą psychikę i jego symbolika również jest bardzo szeroka. Jest symbolem miłości, namiętności ale też walki.

To najbardziej aktywny kolor, który w chromoterapii, czyli w leczeniu za pomocą kolorów i światła, ma zastosowanie przy podwyższaniu ciśnienia krwi. Działa na nas również pobudzająco i podniecająco.

Ale jest to również kolor, który przyciąga spojrzenie i budzi zainteresowanie.
I właśnie mówiąc o tym zainteresowaniu zatrzymamy się na chwilę. Częstym powodem tego, że wiele osób instynktownie unika czerwieni jest to, że nie chcą na siebie zwracać uwagi.

Każdy z nas ma inny typ osobowości. Nie ma gorszych ani lepszych. Jedne osoby dobrze czują się w towarzystwie i spełniają się w pozycji lidera podczas gdy inne osoby nie wyobrażają sobie stanąć przed większą grupą osób i na przykład przemawiać. Także czasami ta awersja do czerwonych ubrań jest intuicyjna i wynika z cech naszej osobowości. Zastanów się czy właśnie tak nie jest w Twoim przypadku, czy miałabyś faktycznie z tym problem aby wystąpić przed większą grupą osób.
Czyli w takiej sytuacji nie tyle nie ładnie wyglądamy w czerwieni co po prostu się źle w niej czujemy, nie chcemy na sobie skupiać uwagi.

A co z kobietami, które nie mają problemu z wystąpieniami publicznymi a mimo to mają wrażenie, że nie pasuje do nich czerwień?

Prawdopodobnie do tej pory nie odkryły swojego idealnego odcienia czerwieni. Pomóc w tym może Analiza Kolorystyczna i odkrycie Kolorów Swojej Urody. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są Kolory Twojej Urody, to wystarczy, że zapiszesz się na mój Newsletter i odbierzesz darmowy poradnik o sekretach Analizy Kolorystycznej. Kliknij po prostu poniższy baner!

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY PORADNIK

"Sekrety Analizy Kolorystycznej - Jak Odkryć Swój Typ Urody i Perfekcyjnie Dopasowaną Paletę Barw"

Sklepy z jednej strony oferują ogromną ilość kolorów do wyboru ale często widać dominację konkretnych odcieni kolorów, które w danym sezonie są najmodniejsze.

I dla przykładu - powiedzmy, że masz złocisty odcień włosów, Twoje oczy mają ciepły odcień brązu, skóra ma widoczny żółty pigment i masz po prostu ciepły typ urody i masz w planach kupić czerwony żakiet. Idziesz oczywiście do galerii i przymierzasz dostępne modele, ale w tym sezonie panuje moda na taki krwisty, chłodny odcień czerwieni. W takiej sytuacji - bez względu na cenę takiego żakietu i jego fason - nie będziesz w nim dobrze wyglądała, ponieważ jego odcień jest nieodpowiedni dla Twojej urody.
I normalne jest, że po przymierzeniu kilku takich modeli zniechęcamy się do tego koloru i w naszym mózgu programuje się myśl „nieładnie mi w czerwonym i tyle”.

Jeśli nie czujemy się dobrze w czerwieni to możemy ją pokochać dopiero wtedy gdy odkryjemy jej idealny odcień , który będzie harmonizował z naszą urodą!

Odcieni czerwieni jest bardzo wiele, jako kolorystka skupiam się na tym, aby w jak najbardziej prosty sposób pokazywać różnice między kolorami i dlatego przygotowałam dla Ciebie w materiałach zestawienie kilku różnych odcieni czerwieni. Chciałabym, abyś wskazała, które już z nich miałaś kiedyś na sobie i źle się w nich czułaś, a następnie będę zachęcała Cię do tego, abyś wypróbowała pozostałe odcienie. Wystarczy, że klikniesz poniższy obrazek i pobierzesz moje mini-zestawienie:

Znajdź Swój Idealny Odcień CzerwieniJeśli na ten moment nie masz możliwości skorzystania z profesjonalnej analizy kolorystycznej i pomocy kolorysty, który pomoże wybrać dla Ciebie najlepsze odcienie, to mam teraz dla Ciebie rozwiązanie. Zachęcam Cię, abyś przy okazji najbliższych zakupów, przymierzyła każdy z możliwych odcieni czerwieni, nie zawsze znajdziemy je w jednym sklepie, czasami musimy odwiedzić kilka z nich. Nie nastawiaj się z góry, że kolor do Ciebie nie pasuje, że nie będziesz w tym dobrze wyglądać, przymierz i zrób sobie zdjęcie w każdym odcieniu.

Później w domu pooglądaj zdjęcia i postaraj się zauważyć jak Twoja skóra reaguje na poszczególny odcień czerwieni. Prawdopodobnie jeśli przymierzysz kilka różnych jej odcieni to znajdzie się wśród nich taki, w którym faktycznie wyglądasz fantastycznie a Twoja skóra promienieje. Nawet jeżeli na początku przed przymierzeniem dany odcień do Ciebie kompletnie nie przemawiał, być może po przymierzeniu go nagle znajdziesz swój idealny odcień czerwieni.

Czekam na wiadomość od Ciebie, kiedy go znajdziesz.

A jeśli chcesz na bieżąco dostawać informacje o nowych artykułach, które pojawiają się na mojej stronie, to zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter - patrz baner poniżej!Całuję

Paulina Furtowicz
Kolory Twojej Urody

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY PORADNIK

"Sekrety Analizy Kolorystycznej - Jak Odkryć Swój Typ Urody i Perfekcyjnie Dopasowaną Paletę Barw"