Zakupy z Dzieckiem - Co Zrobić Żeby Poszły Sprawnie?

Zaglądasz do szafy i wiesz, że to już najwyższy czas na zakup nowych ubrań? Pakujesz dziecko, wózek do auta i zmierzacie w kierunku galerii handlowej. Biegasz od sklepu do sklepu. Ledwo weszłaś a już jesteś cała spocona. Na samą myśl o przymierzaniu ubrań, robi Ci się niedobrze. Między stojakami manewrując z wózkiem, szukasz sukienki na ważną uroczystość.

Jedną ręką bujasz zmęczone zakupami dziecko, marudne z brudną buzią od lodów, jako przekupstwo aby siedziało spokojnie. Oczywiście unikasz wzroku ekspedientki i udajesz, że nie widziałaś napisu przed sklepem ” zakaz wchodzenia z lodami”...

Znasz ten widok?

Do tej pory obserwuje jak kobiety biegają między wieszakami tak jakby nie wiedziały czego w sumie szukają. Kiedy mój syn był malutki i musiałam go zabrać kilka razy na zakupy to zazwyczaj kończyły się szybciej niż zaczęły. Myślałam, że wina jest w nim (wiesz, faceci nie lubią podobno zakupów od małego) ale tak naprawdę wina była po mojej stronie. To ja nie wiedziałam po co dokładnie idę. Gdybym jasno określiła sobie przed wyjściem, co chcę kupić - zakupy przebiegłyby dużo szybciej. 

Czasami kończyło się tym, że kupiłam coś czego wcale nie planowałam. Szafka z kolejną parą dżinsów się już nie domykała, a eleganckiej koszuli (po którą notabene poszłam do sklepu) jak nie miałam, tak nie było w szafce nadal. Pamiętam te czasy bardzo dobrze.

Po kolejnym takim męczącym wypadzie, podjęłam decyzję...

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"

Zakupy z dzieckiem ok - ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy idę po konkretną rzecz! Kiedy moje dzieciaki były małe i musiałam z wózkiem jechać na zakupy to miałam właśnie taką jedną złotą zasadę.

Jadę tylko i wyłącznie po konkretne ubranie! 

Nie chodziłam od bluzek, do spodni, w międzyczasie przeglądając kosz z wyprzedażą. Jechałam z konkretnym planem, który gwarantował, że zakupy staną się szybkie i przyjemne dla mnie i dla dzieci. Też tak chcesz? Pomogę w tym Tobie za pomocą kilku wskazówek.

  • Po pierwsze - dobry plan zakupów tworzymy na papierze. To będzie nasza zakupowa lista ubrań. Kiedy masz zamiar iść na zakupy zastanów się co dokładnie chcesz kupić. Wiem, że w dzisiejszych czasach pisanie ręczne to rzadkość ale w wielu przypadkach sprawdza się perfekcyjnie. Nie chodzi tylko o to byś określiła element garderoby do kupienia typu żakiet czy spodnie. Ale zachęcam Cię gorąco abyś zrobiła dokładniejszy opis.
  • W tym celu zastanów się, do czego ma pasować to ubranie? Być może masz koszulę, do której chcesz dokupić czerwoną spódnicę. Zastanów się do czego dokładnie ma jeszcze pasować nowy nabytek. Do jakiej części garderoby chciałabyś ją również zakładać? Bardzo często na zakupach zdarza się, że wpadnie nam coś w oko a po powrocie do domu okazuje się, że nowe ubranie nie pasuje do niczego z naszej obecnej zawartości szafy.
  • Dlatego moja następna rada -  jeśli masz kupić element do konkretnego ubrania koniecznie zabierz ze sobą to ubranie na zakupy. Wówczas od razu przymierzasz oba ubrania razem i masz pewność czy pasują do siebie czy nie.
  • Kolejne pytanie na które warto sobie odpowiedzieć to: w jakim kolorze ma być to ubranie ? Kiedy ubrania, które kupujemy pasują do siebie kolorystycznie, czujemy się w nich po prostu idealnie. Natomiast nieodpowiednio zestawione kolory mogą zepsuć efekt nawet najpiękniejszej kreacji.
  • Gdy sprawa koloru jest już załatwiona zastanów się: jaki fason ma mieć to ubranie, które chcesz kupić? Aby odpowiedź na te oba powyższe pytania trzeba znać swój typ urody i figury, dzięki czemu wiemy jakie ubrania do nas pasują a w jakich wyglądamy niekorzystnie (jeśli jeszcze nie pobrałaś mojego bezpłatnego poradnika jak to zrobić zapraszam tutaj: Sekrety Analizy Kolorystycznej oraz Sekrety Twojej Figury) Fason ubrania ma być dopasowany nie tylko do ubrania z którym będzie noszone ale przede wszystkim ma pasować do Twojego typu sylwetki! Nie bez powodu rynek modowy zalewany jest ogromną ilością modeli ubrań, tak by każda kobieta mogła znaleźć coś dopasowanego do swojej sylwetki.
  • Gdy odpowiadając na te pytania stworzysz opis ubrania, które chcesz kupić pozostaje już tylko określić budżet, który możesz przeznaczyć na ten cel i zaplanować wyjście na zakupy.

Z tak przygotowaną listą, zakupy pójdą niezwykle sprawnie. Bez względu na to, czy na zakupy idziesz sama czy z dzieckiem. Wchodzisz do sklepu i szukasz tej konkretnej rzeczy po którą przyszłaś. Masz stworzony jej dokładny opis na swojej liście. Nie rozglądasz się chaotycznie, nie dajesz się zwabić na sztuczki marketingowe zachęcające do mega okazji, tylko idziesz po konkretną rzecz. Jesteś tu w konkretnym celu i tego się trzymaj!

Warto pamiętać o jeszcze jednej ważnej kwestii. Widząc duży asortyment ubrań w sklepie, od razu podejdź do kasy i spytaj ekspedientkę o konkretny model, którego szukasz. Nie pozwól się zbyć. Powiedz, że jesteś z dzieckiem i potrzebujesz szybciej pomocy. Naucz się prosić o pomoc i egzekwować swoje prawa jako klientka, która ma prawo prosić o pomoc przy zakupach.

Gdy uda Ci się znaleźć ubranie po które przyszłaś upewnij się, że spełnia Twoje kryteria z listy i jeśli tak jest - przejdź do kasy 🙂 Tak przeprowadzone zakupy staną się prawdziwą przyjemnością, mam nadzieję również dla Ciebie. Jeśli jednak nie udało się znaleźć ubrania, którego szukałaś, nic nie martw. Możesz popytać w sklepach, kiedy będzie dostawa nowej kolekcji i wówczas jeszcze raz wrócić ze swoją listą lub poszukać tego ubrania w internecie. Kiedy dokładnie wiemy czego szukamy, prędzej czy później to znajdziemy.

Całuję
Paulina Furtowicz

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"