Wpływ Otoczenia Na Nasz Wizerunek

Mówi się, że otoczenie wpływa na nasze życie. Ale czy otoczenie może wpływać na nasz wizerunek?

Mówi się o tym, że nasze otoczenie wpływa na nasze życie. Ale czy uważasz, że może ono wpływać na nasz wizerunek?

Myślisz TOTALNA BZDURA!!!? 

Czy wręcz przeciwnie? 

FAKTYCZNIE MA TO SENS!!! 

Dzisiaj chciałabym rozwinąć ten temat. Pisząc o otoczeniu mam na myśli osoby jakimi się otaczamy z tzw. najbliższego otoczenia. Będąc dziećmi nie miałyśmy na nie żadnego wpływu. Śmieję się, że zostało nam przydzielone jako pierwsza lekcja życiowa. Bez względu na to, czy było to miejsce negatywne czy pozytywne w pewnym stopniu ukształtowało nasze życie. Ale jak jest teraz?

Twoje najbliższe otoczenie koleżanek, przyjaciółek jest kwestią Twojego JUŻ w pełni świadomego wyboru. Czy jest to środowisko wspierające czy demotywujące? Podobno otaczamy się osobami podobnymi do nas. Tylko problem polega na tym, że przecież każdy z nas może się zmienić! Przez wiele lat dane otoczenie mogło nam pasować. Ale kiedy postanawiamy „coś zmienić w naszym życiu”, czasami te osoby zaczynają nam uwierać...

Podobno prawdziwych przyjaciół poznasz nie po tym jak znoszą Twoje porażki ale jak znoszą Twoje sukcesy. I nie mam na myśli ogromnych sukcesów wejścia na szczyty górskie czy zarobieniem miliona na swoim pomyśle. Ale w tym znaczeniu sukcesem jest już sama chęć zmiany, potrzeba rozwoju, pójścia dalej w swoim życiu. Jeśli dotychczas nie dbałaś o siebie, jadłaś co popadnie, paliłaś papierosy i Twoje koleżanki również tak funkcjonowały, to byłyście na poziomie stylu życia do siebie podobne.
Miałyście takie samo podejście do życia. Ale jeśli postanawiasz zmienić swój sposób odżywiania, zadbać o siebie, przejść na dietę, przestać palić, lepiej się ubierać, zmienić pracę to Twoje koleżanki mogą na to różnie zareagować.
Po pierwsze mogą powiedzieć: 

Super, Aśka jesteśmy z ciebie dumne !!! Może same też się w końcu za siebie weźmiemy. 

Ale mogą również zareagować w inny sposób. Aby nie czuć się gorzej od Ciebie mogą podważać Twoje działania, aby wszystko wróciło do poprzedniej normy. Wówczas zamiast dopingować Cię do zmiany, mogą prowokować sytuacje, aby Twój cel nie został zrealizowany.

Już nie jesteśmy dziećmi i to jak zareagujemy w tej sytuacji zależy tylko od nas. Możesz odciąć się od otoczenia, które Tobie nie służy. Możesz dalej tkwić w tych relacjach realizując swój cel i tylko uważając aby poprzez sabotujące działania koleżanek nie wrócić do poprzedniego stylu życia. Możesz skorzystać również z wielu innych możliwości.

Kup w przedsprzedaży Kurs Online

"Atrakcyjna Każdego Dnia"

7 praktycznych lekcji do obejrzenia w dowolnym czasie i każdym miejscu

Są osoby, które postanawiają realizować swój cel w pojedynkę. Natomiast jeśli nasz cel wizerunkowy jest bardziej złożony, to wspierające otoczenie będzie miało pomocne znaczenie. Głęboko wierzę w moc kobiecego wsparcia. Uważam, że my kobiety możemy być dla siebie naprawdę niesamowitą inspiracją, motywacją i wsparciem. Dlatego bez względu na to czy Twoje obecne otoczenie kobiet jest wspierające czy też nie, możesz podjąć decyzję jakimi kobietami chcesz się otaczać!

Kiedyś nasze otoczenie było kształtowane przez koleżanki z podwórka, dzisiaj dzięki internetowi możemy tworzyć społeczności z innymi kobietami bez ograniczeń terytorialnych. Możesz mieszkać na wsi, a zaprzyjaźnić się inną Polką mieszkającą obecnie na drugim krańcu świata. Ale jak znaleźć te kobiety?

Zastanów się jakie otoczenie będzie służyło realizacji Twoich celów wizerunkowych?
Na jakim wsparciu Ci zależy?
Co możesz dać tym kobietom od siebie?

Np. temat zakupoholizmu jest nadal tematem rzadko publicznie poruszanym. Często te kobiety są pozostawione z problemem same sobie. Ale jeśli Ciebie to dotyczy, poszukaj za pomocą mediów społecznościowych grupy wsparcia, osób które pomagają sobie nawzajem wyjść z tego uzależnienia.

Jeśli postanawiasz żyć bliżej natury, zadbać o swoje najbliższe środowisko, poszukaj grupy kobiet, które stosują minimalizm w szafie i świadomie kupują ubrania. Nawet jeżeli Twoje najbliższe koleżanki w każdy weekend wracają z sieciówek z pełnymi torbami, nie musisz już dłużej w tym dłużej uczestniczyć.

Czasami boimy się zostać same. Ale niekiedy dzięki tej chwilowej samotności możemy otworzyć się w pełni na nowe znajomości. Nie zawsze nowe relacje muszą pozostać tylko internetowymi. Wręcz przeciwnie - mogą przerodzić się w prawdziwe przyjaźnie. Jeśli czujesz jednak, że najbardziej zależy Ci na kontakcie bezpośrednim, potrzebujesz usiąść razem, napić się wspólnie kawy, to zachęcam do szukania kobiecych środowisk w Twojej okolicy.

Najpierw zastanów się, jaki jest Twój cel wizerunkowy? Może jesteś mamą i czujesz, że czas zadbać o siebie, wrócić do formy, ubierać się bardziej kobieco, zacząć podkreślać swoją urodę i figurę? Wówczas szukasz miejsc skupiających młode aktywne mamy. Ponieważ najprawdopodobniej znajdziesz tam kobiety podobne do siebie, z podobnymi celami ale również wyzwaniami. Dzięki czemu będziecie się jeszcze lepiej rozumiały. Bo kto zrozumie matkę lepiej niż nie druga matka? 🙂

Jeśli Twój cel to stworzenie szafy minimalistki i posiadanie ubrań przyjaznych środowisku, poszukaj czy w Twojej okolicy są organizowane jakieś warsztaty z zakresu ekologii. Prawdopodobnie kobiety, które tam przyjdą również będą miały podobne podejście do ubrań. Być może podzielą się z Tobą konkretnymi sposobami a może zaczniecie razem chodzić na zakupy. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Pracując z kobietami nad ich wizerunkiem wiem jak ogromne znaczenie pełni moc kobiecego wsparcia.

Dlatego zapraszam Cię do naszej zamkniętej grupy na facebooku „Atrakcyjna każdego dnia”  gdzie znajdziesz wsparcie, motywację i inspirację do działania.


Całuję

Paulina Furtowicz

Kup w przedsprzedaży Kurs Online

"Atrakcyjna Każdego Dnia"

7 praktycznych lekcji do obejrzenia w dowolnym czasie i każdym miejscu