Styl Ubierania A Twoja Osobowość!
Od czego zacząć tworzenie wymarzonego wizerunku?

Dzisiaj porozmawiamy o stylu. Ale nie o stylu, który jest nam narzucany poprzez trendy danego sezonu, lecz o takim, który wypływa z Twojej osobowości i jest częścią Ciebie.

Poniżej obejrzysz i przeczytasz, jak rozpocząć poszukiwania własnego stylu, pasującego do Twojej osobowości i jak przeprowadzić ten proces szybko i sprawnie.

Często słyszymy, że kobieta powinna mieć swój styl. To prawda, tylko nie każda z nas wie jak go odkryć.

Czasami mamy wrażenie, że niektóre nasze koleżanki, dosłownie od najmłodszych lat potrafiły się fajnie ubierać, zawsze dobrze wyglądały, nie zawsze były to drogie czy modne ubrania ale tak potrafiły dobrać je do siebie, że zawsze wyglądały rewelacyjnie.
A kiedy my próbujemy coś założyć innego niż standardowo to mamy dziwne wrażenie, jakbyśmy były przebrane, a nie ubrane.

Ja też kiedyś czułam się niepewnie w poszukiwaniach mojego stylu. Ale gdy tak patrzę wstecz i zastanawiam się, co było tą przyczyną i co jest przyczyną u wielu innych kobiet, to na myśl przychodzi mi jedna, kluczowa moim zdaniem przyczyna!.

Tą przyczyną jest poszukiwanie własnego stylu w obowiązujących trendach. A ponieważ trendy co sezon się zmieniają, to niejako automatycznie w naszym stylu pojawia się totalny zamęt i chaos.

Pracując nad moim stylem zrozumiałam, że nie może być on uzależniony od obowiązującej mody ale powinien wynikać ściśle z cech mojej osobowości, z tego co chcę komunikować otaczającemu mnie światu i tego, jakie role życiowe w tym czasie pełnię.

Bo dzięki temu ten mój unikatowy styl zawsze jest spójny ze mną i w moich ubraniach zawsze czuję się dobrze, bez względu na to,  czy w danym sezonie modne są spodnie z lampasami czy też kurtki z frędzlami.

I właśnie do takiego poszukiwania własnego stylu na podstawie Twojej osobowości, stylu życia i ról życiowych będę Cię dzisiaj zachęcała. Od czego w takim razie zacząć budowanie własnego stylu?

Sekrety Twojej Figury - Darmowy Poradnik

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY PORADNIK

"Sekrety Twojej Figury - Jak Odkryć Typ Swojej Figury i Prefekcyjnie Dopasowane Do Niej Ubrania?"

Bez względu na czy masz teraz 20, 40 czy może 60 lat, zadaj sobie pytanie, co chcesz za pomocą swojego wizerunku komunikować swojemu otoczeniu? Jakie cechy swojej osobowości za pomocą swojego sposobu ubierania mogłabyś wzmacniać?
Czy chcesz aby Twój wizerunek pokazywał Twoją otwartość, optymizm?
Może chcesz aby jeszcze bardziej wzmacniał Twoje wartości takie jak perfekcjonizm, trzymanie się swoich żelaznych zasad - po prostu wszystko zależy od tego, co chcesz aby Twój wizerunek wyrażał.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który ma wpływ na nasz styl są moim zdaniem pełnione przez nas role życiowe.
Przecież normalne jest to, że inaczej ubieramy się idąc na uczelnie będąc studentkami, inaczej kiedy idziemy na ważne spotkanie biznesowe a jeszcze inaczej jak jesteśmy mamami i biegamy z dziećmi po placu zabaw.

Dla mnie to dopasowanie stylu ubierania do roli życiowej, którą w danym momencie pełnimy jest bardzo pomocne. A ponieważ współczesna kobieta często pełni na przykład te trzy role naraz (jest pracującą i studiującą mamą), to również jej szafa powinna być zróżnicowana.

Czyli podsumowując kluczowe czynniki, które pomogą nam określić nasz unikatowy styl to:
     
     po pierwsze - co chcę komunikować za pomocą mojego wizerunku?
     po drugie - jakie role życiowe obecnie pełnie?

I teraz gdy szczerze odpowiedziałyśmy sobie na te pytania, to przechodzimy do naszych szaf. W kursie on-line Szafa do pokochania, którego jestem autorką, znajduje się pewna bardzo ważna lekcja. Jest ona poświęcona budowania własnego stylu.
To do czego zachęcam moje kursantki, to aby podczas porządków swojej szafy nie tylko zwróciły uwagę, czy dana rzecz pasuje do ich urody czy figury ale również czy odzwierciedla ich styl życia, czy czują się w tym naprawdę dobrze.
I do tego samo zachęcam dzisiaj Ciebie abyś otworzyła swoją szafą i sprawdziła na ile ubrania, które tam masz odzwierciedlają Twoją prawdziwą osobowość.

Bardzo fajnym rozwiązaniem, gdy nie mamy do końca pomysłu jak nasz styl ubierania mógłby w efekcie wyglądać, jest zainspirowanie się od innych. Inspiracja nie polega na ściąganiu, czy takim całkowitym upodobnianiu się do innych ale na znalezieniu punktu zaczepienia.
Na przykład portal internetowy Pinterest jest takim miejscem, gdzie możesz znaleźć mnóstwo różnych inspiracji stylizacji i wybrać z nich to co się Tobie podoba najbardziej. Tak abyś mając te ubrania na sobie czuła się faktycznie ubrana, a nie przebrana.

Chciałabym dowiedzieć się jaki jest Twój styl? A może jesteś właśnie w trakcie poszukiwań własnego stylu? Podziel się ze mną odpowiedzią w komentarzu, ponieważ dla mnie to sama przyjemność móc poznać Cię bliżejCałuję!

Paulina Furtowicz
Kolory Twojej Urody

Sekrety Twojej Figury - Darmowy Poradnik

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY PORADNIK

"Sekrety Twojej Figury - Jak Odkryć Typ Swojej Figury i Prefekcyjnie Dopasowane Do Niej Ubrania?"