Samodzielna Analiza Figury
I Jak Dobrze Ją Zrobić??

Jak już zapewne wiesz z poprzednich artykułów, warto poznać tak typ jak i proporcje swojej figury!

Dzisiaj dowiesz się, jak to zrobić samodzielnie!

Fajnie jest mieć osobistą stylistkę - ale wiesz, jeśli jej obecnie nie masz, to bez problemu możesz samodzielnie wykonać analizę Twojej figury.
Oczywiste jest to, że korzystając z pomocy profesjonalnej stylistki to zadanie jest łatwiejsze ponieważ potrafi ona obiektywnie spojrzeć na Twoją figurą. Poza tym posiada fachową wiedzę. Natomiast biorąc pod uwagę, że nie każda z nas może z takiej usługi skorzystać, pokażę Tobie jak samodzielnie wykonać analizę swojej figury. Przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek jak to zrobić.

Wskazówka #1 - POZYTYWNE NASTAWIENIE

Ważne jest abyś zabrała się za to zadanie z pozytywnym nastawieniem. Ten nasz poziom energii jest bardzo ważny.

Przygotowałam dla Ciebie ostatnio dwa materiały, mianowicie jakie w ogóle wyróżniamy typy figury oraz jak patrzeć na proporcje swojego ciała, dzisiaj zbierzemy to razem w jedną całość i zajmiemy się tym, jak masz samodzielnie swoją analizę wykonać.

Ponieważ będziesz przeprowadzała ją samodzielnie, nie będzie obok Ciebie osoby, która obiektywnie oceni Twoją figurę, to bardzo ważne jest, abyś na kilka chwil pozbyła się wszelkich kompleksów i przekonań na temat Twojego wyglądu.

Ja wiem, że może to być bardzo ciężkie i być może myślisz sobie „Paulina jak mam o tym zapomnieć, jak ja to ciągle widzę”. Rozumiem, ale uwierz mi, że otwartość umysłu tutaj jest bardzo ważna. Myślę, że tematem kompleksów i przekonań jeszcze się zajmiemy w przyszłości, jeśli chciałabyś abym na ten temat przygotowała materiał proszę Cię daj znać, bo zależy mi na tworzeniu treści, które są dla Ciebie przydatne.

Wskazówka #2 - DOGŁĘBNA OBSERWACJA SWOJEGO CIAŁA

Oczywiście w poprzednich materiałach mówiłam już o tym, że konieczna do analizy jest obserwacja swojego ciała bez ubrania. Kiedy spotykam się z klientką na analizę figury, oczywiście nie każe się jej rozbierać do naga.
Spokojnie 🙂

Ale zawsze proszę klientki, aby miała na sobie leginsy i podkoszulkę, które nie obciskają w żaden sposób ciała. Są dopasowane, ale w żaden sposób nie uciskają i przez to nie zaburzają nam prawdziwych kształtów.

A jeśli chcesz otrzymać mój darmowy poradnik o Sekretach Twojej Figury, to wystarczy, że klikniesz poniższy baner!

Sekrety Twojej Figury - Darmowy Poradnik

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY PORADNIK

"Sekrety Twojej Figury - Jak Odkryć Typ Swojej Figury i Prefekcyjnie Dopasowane Do Niej Ubrania?"

Wskazówka #3 - MIŁOŚĆ I AKCEPTACJA

I kiedy tak patrzysz na swoje ciało w lustrze, to chciałabym abyś patrzyła na nie w określony sposób. A mianowicie patrz na nie z miłością i akceptacją!
Bez względu na to czy Twoja budowa ciała jest wynikiem uwarunkowań genetycznych, choroby czy Twoich zaniedbań żywieniowych, w tym momencie zaakceptuj swoje ciało takie jakie jest! Na pracę nad nim i poprawę swojej sylwetki jeszcze przyjdzie czas!! Ale teraz podczas tego ćwiczenia po prostu je zaakceptuj.

Gdy patrzysz na swoje ciało teraz z miłością i uśmiechasz się do siebie to proszę Cię byś spojrzała na proporcje Twoich ramion i bioder, tak abyś mogła określić jaki masz ogólny typu figury. Wiesz już, z poprzedniego artykułu że typ figury trójkąta charakteryzuje się szerszymi biodrami w stosunku do szerokości ramion. Odwrócony trójkąt odwrotnie czyli ma szersze ramiona a węższe biodra. Prostokąt ma mniej więcej tej samej szerokości biodra co ramiona ale brakuje mu wcięcia w talii. A klepsydra za to ma ramiona i biodra podobnej szarości ale w przeciwieństwie do prostokąta ma wyraźne wcięcie w talii.

Gdy oceniłaś już szerokość bioder i ramion, to następnie sprawdź czy masz wyraźnie, zaznaczone wcięcie w talii czy też nie. Może Twoja talia jest w ogóle nie zaznaczona i przypomina jakby prostą linię biegnącą aż do bioder, tak jak w przypadku figury prostokąta.

Kiedy oceniłaś już swoją talię, szerokość bioder i ramion to proszę spróbuj odnaleźć swój typ figury z 4 do wyboru. Napisałam „spróbuj” a nie „zrób to za wszelką cenę”.

Dlaczego?

Ponieważ często kobiety mają z tym problem. Jeśli nie udało się Tobie zakwalifikować do żadnego z powyższych typów, to przejdziemy teraz dalej czyli skupimy się na tym abyś nauczyła się patrzeć na proporcje swojego ciała.

W poprzednim materiale opowiadałam jak to zrobić ale przypomnijmy sobie to jeszcze raz.

Proszę Cie byś teraz spojrzała na proporcje swojej wagi do wzrostu. Czy jesteś niska, średniego wzrostu czy wysoka? Jesteś szczupła, średniej wagi czy pulchniejsza? Chodzi nam na razie o ogólny zarys Twoich proporcji.

Następnie oceń jak prezentuje się Twoja szyja? Czy jest długa czy krótka a może sprawia wrażenie proporcjonalnej?

Następnie spójrz na swoje ramiona. Jakiej są szerokości? Są spiczaste czy zaokrąglone? Może są bardzo masywne? Jak wyglądają w stosunku do szerokości bioder? Czy są o podobnej szerokości? Czy ramiona są dużo węższe/ szersze niż biodra?

Następnie spójrz na swój biust? Jest duży, mały?

A jak prezentuje się Twój brzuch? Jaki masz kształt w tej części ciała?
Czy Twoja talia jest mocno zarysowana? Masz wyraźne wcięcie w talii czy nie widzisz u siebie praktycznie żadnego wcięcia?

Następnie spójrz na swoje biodra. Czy są podobnej szerokości co ramiona czy węższe/ szersze? Czy są zaokrąglone czy o prostym kształcie?

A jak wyglądają Twoje pośladki? Są płaskie czy delikatnie zaokrąglone?
Może są mocno wypukłe lub obwisłe? Czy Twoja pupa wygląda proporcjonalnie do Twojej całej figury czy jest za duża/za mała.

Bardzo pomocne w tym ćwiczeniu jest również narysowanie swojej sylwetki i opisanie tego wszystkiego na kartce!

Po takiej samodzielnej analizie sylwetki będziesz jeszcze bardziej świadoma swojego ciała, elementów, które będziesz chciała mocniej podkreślać. Określisz również te elementy ciała, które być może zdecydujesz się delikatnie maskować za pomocą odpowiednich ubrań. A wszystko po to, byś czerpała jeszcze większą radość ze swojego wizerunku każdego dnia.

Całuję!

Paulina Furtowicz
Kolory Twojej Urody

Sekrety Twojej Figury - Darmowy Poradnik

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY PORADNIK

"Sekrety Twojej Figury - Jak Odkryć Typ Swojej Figury i Prefekcyjnie Dopasowane Do Niej Ubrania?"