Samoakceptacja - Twój Klucz Do Zmian!
Czy przez całe życie musimy gonić za czymś?

Dzisiaj opowiem Tobie o pewnym magicznym rozwiązaniu. 

Wiele z nas ciągle szuka idealnej metody, sposobu, jak szybko i skutecznie coś zmienić, wyglądać inaczej/ lepiej. Kupujemy kolorowe gazety, inspirujemy się stylizacjami gwiazd. Też chcemy tak wyglądać, żyć. Szukamy magicznego rozwiązania, chcemy wyglądać lepiej aby w końcu być szczęśliwymi kobietami. 

Co gorsza część z nas zadłuża swoje karty kredytowe, kupując coraz droższe ubrania – by poczuć się lepiej. Ale o dziwo w nowych, drogich ubraniach tego szczęścia nadal nie ma. Wyjdziemy od fryzjera, założymy nowe ciuchy, przez chwilę jest lepiej. Po powrocie do domu zdejmujemy ubrania, bierzemy kąpiel, patrzymy w lustro – szczęścia nie ma...

Może zastanawiasz się gdzie znajduje się to źródło?

„Dlaczego inne kobiety są takie pewne siebie, szczęśliwe? Przecież nie tylko ja tak wyglądam. Inne kobiety też mają bujne kształty, krzywe nogi, problemy z cerą, a mimo to bije od nich pewność siebie!” 

Masz dość.

Nie możesz patrzeć w lustro, decydujesz się na radykalną dietę. Nic prawie nie jesz i nie masz siły żyć. Tłumaczysz sobie, że jeszcze tylko troszkę, musisz to wytrzymać. A szczęścia nadal nie ma...

Próbujemy zmienić wszystko pod wpływem negatywnych emocji. Kobiety, które do mnie trafiały często powtarzały:

„Nie mogę już dłużej na siebie patrzeć, nienawidzę swojego widoku w lustrze, nie akceptuję siebie i chcę się zmienić!” 

Tylko problem polega na tym, że takiej walki jeszcze chyba nikt nie wygrał. OK, może na chwilę. Ale czy odczuł trwałe zwycięstwo? Raczej chwilowy efekt. 

Do trwałego zwycięstwa dojdziemy gdy zaakceptujemy w pełni to jakie jesteśmy teraz, z poczuciem miłości i pełnej akceptacji siebie podchodzimy wówczas do procesu zmiany.
Gdy jesteśmy w pozytywnym stanie energetycznym, nie traktujemy pracy nad sobą jako walki lecz jako proces rozwoju. 

Problem polega na tym, że wielu osobom akceptacja kojarzy się z leżeniem na kanapie.

Jestem gruba, trudno, akceptuje to, więc już nic z tym nie muszę robić.
Jestem gruba, akceptuję to, że mogę ciężko zachorować, kocham siebie taką jaką jestem, nic nie zmienię. 

Dla mnie akceptacja ma inne znaczenie.

Akceptuję daną sytuację po to by otoczyć się pozytywną energią, uspokoić moje myśli.
Akceptuję i jednocześnie chcę zrobić wszystko aby moje życie było lepsze.
Akceptuję i rozwijam się nadal.
Akceptuję moje ciało i pracuję nad nim aby wyglądało jeszcze lepiej, aby było jeszcze zdrowsze.
Akceptuję mój obecny wizerunek i z miłości do siebie chcę iść na przód i jednocześnie poprawić mój wizerunek, tak aby jeszcze bardziej odzwierciedlał moje wnętrze.

Właśnie na tym, moim zdaniem polega akceptacja.

Samoakceptacja to klucz do zmian, ponieważ pozwala nam z pozytywnym nastawieniem pełnym miłości do siebie podejść do procesu zmian. Jest tym magicznym rozwiązaniem, które sprawia, że przestajemy walczyć ze sobą.

Ale uwaga! Jest tutaj jeszcze jedna pułapka...

Kup w przedsprzedaży Kurs Online

"Atrakcyjna Każdego Dnia"

7 praktycznych lekcji do obejrzenia w dowolnym czasie i każdym miejscu

Akceptacja nie jest tym samym, co samoakceptacja. 

Co to znaczy? 

Samoakceptacja zawsze wynika z nas.
Akceptacja wynika z otoczenia.

Dla przykładu, możesz mieć poczucie, że Twój partner Cię w pełni akceptuje, ale jednocześnie Ty sama siebie nie akceptujesz. Czyli masz akceptacje partnera, ale bez samoakceptacji.
I to jest najbardziej grząski temat.

Jeśli czerpiesz poczucie atrakcyjności na podstawie opinii innych (w tym przypadku partnera), uważasz się za kobietę atrakcyjną tylko wówczas, gdy ktoś Cię w tym przekonaniu utwierdza. Lubię porównywać to zjawisko do budowania domu na nie swojej działce, nie na swoich fundamentach. Wiem, być może taki przykład wydaje się Tobie dość trywialny, ale moim zdaniem jest bardzo obrazowy.

Sprawdź sama.

Jedziesz ulicą, patrzysz na lewo, a tam (świetny facet) piękna działka z wylanymi fundamentami. Od razu pojawia się między Wami chemia, postanawiasz zagościć tam na dłużej i uwić sobie gniazdko. Cegiełka po cegiełce budujesz sobie na tych fundamentach domek. Wszystko jest wspaniale. Facet Cię uwielbia, docenia za wszystko. Wreszcie przy nim czujesz się jak nigdy wcześniej, doceniona, on Cię akceptuje taką jaką jesteś, nie możesz uwierzyć swojemu szczęściu. Żyjecie jak w bajce.

Mijają lata, a partner nagle stwierdza, że już nie chce tu mieszkać i zabiera swoją działkę, swoje fundamenty ze sobą, bo przecież są jego więc może zrobić z nimi co chce.
Gdy on zabiera to wszystko - Twój dom natychmiast zamienia się w ruinę, traci swoją podstawę, traci rację bytu! 

Rozpada się oczywiście kolokwialnie, bo tak naprawdę rozpada się Twoje poczucie kobiecości, atrakcyjności, które było budowane na opinii tego partnera.

Znów wszystko jest jak dawniej, nie lubisz siebie i nie akceptujesz. Nie czujesz się kobieco i znów chowasz się pod obszernymi ubraniami.
A wszystko przez to, że Twoje poczucie kobiecości i akceptacji było budowane nie na Twoich fundamentach. 

Dlatego samoakceptacja jest kluczowa!

Kiedy akceptujemy siebie w pełni, bez względu na to czy ktoś jest w naszym życiu, czy odejdzie, czy pojawi się ktoś inny - cały czas czujemy się tak samo wartościowymi kobietami. Czułe słowa osób z otoczenia są bardzo miłe, ale nie mogą stanowić podstaw myślenia o sobie.

Kiedy zbudujesz poczucie samoakceptacji na swoich fundamentach nikt nigdy ich nie zabierze i nie zniszczy. Samoakceptacja to fundament na całe nasze życie. Z nią wszystko jest możliwe, bez niej ciężko pójść dalej.

Mam nadzieję, że Twoje fundamenty są mocne. Nawet jeśli jeszcze nie, nic nie stoi na przeszkodzie aby właśnie teraz zacząć na nowo nad nimi pracować. Spójrz w lustro i powiedz do siebie:

„Akceptuję siebie w pełni taką, jaką jestem teraz. Jestem piękną, wyjątkową, mądrą kobietą, mam prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia”. 

Tak zaczynaj i kończ każdy swój dzień.


Całuję

Paulina Furtowicz

Kup w przedsprzedaży Kurs Online

"Atrakcyjna Każdego Dnia"

7 praktycznych lekcji do obejrzenia w dowolnym czasie i każdym miejscu