Proporcje Twojej Figury
I Dlaczego Warto Je Poznać?

Czy zastanawiałaś się kiedyś ​jakie są proporcje Twojej figury?

W jednym z poprzednich artykułów poznałaś już typy figury. Teraz czas na poznanie proporcji naszej figury... i zastosowanie tej wiedzy w praktyce!

Z jednej strony chcemy wiedzieć,  jakie ubrania do nas pasują, jak podkreślać naszą figurę. Jednak z drugiej strony bardzo rzadko zastanawiamy się, jaka ta nasza figura dokładnie jest.

I jeśli jesteś już po lekturze mojego artykułu dotyczącego typów figury (link do artykułu) to zapewne udało Ci się już ustalić, jaki masz typ figury. A teraz kolejnym krokiem będzie właśnie określenie proporcji naszego ciała.

Dlaczego to takie ważne?

Ponieważ nie każda z nas mieści się dokładnie w jeden określony typ figury!

Często czytając różne opisy typów figury mamy wrażenie, że nasze ciało to mieszanka kilku różnych typów. Dlatego ja w swojej pracy nie tyle skupiam się na wciśnięciu Klientki w określony typ figury, co zwracam baczną uwagę na to, aby Klientka po naszym spotkaniu wiedziała, w jaki sposób patrzeć na proporcje swojego ciała i dokładnie rozumiała jak - posiadając tą całą wiedzę - podkreślać atuty figury, a jak maskować niedoskonałości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego procesu, to zapraszam Cię do pobrania mojego darmowego poradnika na ten właśnie temat. Wystarczy, że klikniesz poniższy baner!

Sekrety Twojej Figury - Darmowy Poradnik

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY PORADNIK

"Sekrety Twojej Figury - Jak Odkryć Typ Swojej Figury i Prefekcyjnie Dopasowane Do Niej Ubrania?"

W obserwacji proporcji naszego ciała tak naprawdę nie chodzi o to, aby wytykać sobie swoje niedoskonałości! Tutaj najważniejsze jest to, aby być w pełni świadomą jak wygląda nasze ciało i jak prezentuje się nasza figura.

Aby móc w pełni ocenić proporcje naszego ciała musimy je oglądać tak jak nas matka natura stworzyła - czyli bez ubrania. Nie ma możliwości aby prawidłowo ocenić proporcje swojego ciała, jeśli jest ono pościskane gumkami, paskami czy wyszczuplającymi leginsami.

Co dalej?

Spójrz na siebie całościowo - od czubka głowy po czubek palców stóp. Co widzisz na pierwszy rzut oka?

  • Czy jesteś osobą niskiego wzrostu, średniego a może wysoką?
  • Jak masywna jest Twoja figura ?
  • Jesteś chuda jak patyk, szczupła, czy może masz pełniejsze kształty?

Czyli na początku patrzymy na taki ogólny obraz naszego ciała. Teraz przechodzimy już do poszczególnych elementów naszej figury.

  • Jak prezentuje się Twoja szyja? Czy jest długa czy krótka, a może sprawia wrażenie, proporcjonalnej.
  • Następnie spójrz na swoje ramiona. Jakiej są szerokości? Są spiczaste, czy zaokrąglone? Jak wyglądają w stosunku do szerokości bioder? Czy są o podobnej szerokości? Czy ramiona są dużo węższe/ szersze niż biodra?
  • Następnie spójrz na swój biust? Jest duży, mały?
  • A jak prezentuje się Twój brzuch? Jaki masz kształt w tej części ciała?
  • Czy Twoja talia jest mocno zarysowana? Masz wyraźne wcięcie w talii czy nie widzisz u siebie praktycznie żadnego wcięcia?
  • Następnie spójrz na swoje biodra. Czy są podobnej szerokości, co ramiona czy węższe/ szersze? Czy są zaokrąglone czy o prostym kształcie?
  • A jak wyglądają Twoje pośladki? Są płaskie czy delikatnie zaokrąglone? Może są mocno wypukłe lub obwisłe? Czy Twoja pupa wygląda proporcjonalnie do Twojej całej figury czy jest za duża/za mała.

To na co koniecznie chcę zwrócić uwagę to fakt, że w tym ćwiczeniu nie chodzi o to by się biczować i poniżać sama przed sobą „jaka to ja nie jestem beznadziejna…, to mam za małe..., to mam za duże... a to w ogóle do niczego…

Chodzi o to by z miłością, pełną akceptacją siebie spojrzeć na swoje ciało, poznać jego atuty i słabe strony i w pełni je zaakceptować. Tak samo jak mamy pewne cechy charakteru, które są naszymi zaletami i takie, które są wadami, to identycznie jest z naszym ciałem.

Gdy poznasz dokładnie swoje ciało, to ze świadomością będziesz podkreślała swoje atuty i wiedziała jakie elementy ciała warto delikatnie zatuszować.

Przykre jest to, że wiele kobiet nigdy nie patrzy na swoją figurę, ponieważ jej nie lubi i nie akceptują. Czasami nawet nie chcą się zastanawiać jaki mają typ figury.

Nie postępuj tak w życiu, ponieważ nie możesz obwiniać się za coś, co jest niezależne od Ciebie. Nasz typ figury został nam podarowany przez naturę i nie możemy zmienić budowy naszych kości. Jedyne co możemy zrobić, to poprzez dbałość o figurę delikatnie wyrzeźbić pewne partie ciała.

Czyli jeśli mam szerokie ramiona to nie jestem w stanie sprawić, że będą węższe! Ale mogę wyrzeźbić mocniej biodra i pośladki, tak by ramiona wyglądały proporcjonalnie do pozostałej części ciała.

Po dogłębnej obserwacji swoich proporcji, znalezieniu swoich atutów i mankamentów, kolejnym krokiem będzie zastanowienie się w jaki sposób możesz podkreślać swoje atuty, a za pomocą jakich sztuczek stylizacyjnych ukryć pewne niedoskonałości figury. Konkretne wskazówki dotyczące każdej części ciała znajdziesz tutaj w moim darmowym poradniku "Sekrety Twojej Figury". Aby go otrzymać, wystarczy że klikniesz w baner pod tym tekstem!

Całuję!

Paulina Furtowicz
Kolory Twojej Urody

Sekrety Twojej Figury - Darmowy Poradnik

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY PORADNIK

"Sekrety Twojej Figury - Jak Odkryć Typ Swojej Figury i Prefekcyjnie Dopasowane Do Niej Ubrania?"