Polskie Marki Odzieżowe
Kupuj lokalnie - działaj globalnie!

Czasy około „koronawirusowe” pokazały nam jak epidemia wpływa na wiele obszarów naszego życia. A co z modą? Z ubraniami? Przecież to, że większość czasu spędzamy w domu nie oznacza, że zaczęłyśmy chodzić nago!

Nagle zamknięto galerie. Później otwarto. Następnie znowu zamknięto itd...
Straciłyśmy dostęp do ulubionych stacjonarnych sieciówek. Pozostały nam zakupy online.

Słyszałyśmy historię o utrudnieniach w imporcie ubrań więc wiele marek miało problem z dostawami.
I wówczas część z nas zaczęła się zastanawiać - czy faktycznie potrzebujemy aż tyle ubrań?
Czy lepiej postawić na mniej a lepszej jakości ubrania?

Druga sprawa. Skoro spędzamy tyle czasu w domu, mamy czasem ochotę zamienić poplamione stare
dresy w ciepły, mięciutki dresik w którym jednocześnie wyglądamy jak cukiereczek. Ubrania „po domu”
nabrały innego znaczenia. Już przestało być nam całkiem obojętne w czym spędzamy większość dnia.
Jednym ze skutków epidemii jest ciężka sytuacja Polskich Marek Odzieżowych, które jeszcze nie
ugruntowały swojej pozycji na rynku a teraz borykają się z problemami aby utrzymać płynność swoich
biznesów.

I właśnie z tej potrzeby wsparcia naszych Polskich projektantów, biznesów, szwaczek, manufaktur postanowiłam stworzyć ten artykuł.

Polskie Biznesy bardzo boleśnie odczuły skutki pandemii może więc warto pomóc sobie wspólnie w ich odbudowaniu. W końcu siła jest w jedności 🙂

Dlatego dzisiaj chciałabym przekonać Cię byś przed kolejnymi zakupami w sieciówce przejrzała również ofertę Polskich Producentów. Dlaczego?

Ponieważ Polskie Marki Odzieżowe naprawdę robią co mogą aby dostarczać nam najlepsze ubrania. Często są to małe, rodzinne lub jednoosobowe firmy, które każdy projekt traktują bardzo personalnie jak własne dziecko. Wkładają całe swoje serce w tworzenie ubrań, ponieważ mają wizję przed oczami kobiet, które noszą ich stylizacje. Co jeszcze może Cię przekonać do Polskich Marek, hm...

Chcesz nosić ubrania, które wyróżnią Cię z tłumu? Jeśli zależy Tobie na UNIKATOWYCH ubraniach, to kupując Polskie Ubrania strzelasz w dziesiątkę. Bardzo często są to małe partie poszczególnych modeli. Nie stać ich na masówkę. Pisząc całkiem wprost - nie ma ryzyka, że na imprezie czy weselu inna kobieta będzie miała taką samą sukienkę jak Ty. Fajnie, prawda? 

Te małe marki nie stawiają na ilość lecz na jakość. Ponieważ często inwestują pieniądze życia - nie mogą sprzedawać szajsu! Gdy ktoś kupi u nich raz „bubla”, bardzo szybko wieść rozniesie się dalej. W przypadku kupna ubrań od międzynarodowych marek opinia jednej niezadowolonej osoby nie ma dla nich żadnego znaczenia w porównaniu z ich możliwościami dotarcia do milionów konsumentów.

Ale jest jeszcze jedna ważna sprawa!

Raport Cover

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY RAPORT

"Polskie Marki Odzieżowe od A do Z"

Poniekąd wręcz sami dajemy im pozwolenie na sprzedaż ubrań jednorazowych. Tłumaczymy sobie, że nie ma co spodziewać się po tanim produkcie cudów. Więc kupując tanią chińszczyznę, często z automatu przygotowujmy się na szybkie zniszczenie ubrania.

Od Polskich Marek mamy większe oczekiwania. I oni robią wszystko aby te oczekiwania spełnić! Oczywiste jest to, że nie za każdą Polską Marką stoi wysoka jakość ale z tym możemy spotkać się w całym rynku odzieżowym. Tak naprawdę kupując Polskie Produkty wspieramy lokalne biznesy ale jednocześnie działamy globalnie.

Nasze ubrania nie muszą pokonywać tysięcy kilometrów aby do nas dotrzeć (wpływamy tym samym na jakość naszego powietrza). Czy wiesz, że niska jakość ubrań sprawia, że często je wymieniamy? Lądują w koszach, a następnie oglądamy ogromne wysypiska ubrań, które będą się rozkładać przez wiele wiele lat. Dodatkowo zanieczyszczenia wód również jest związane z produkcją i utylizacją ubrań. Coraz częściej słyszymy również o toksyczności materiałów, z których powstaje wiele ubrań. 

Rzadko o tym myślimy ale wielkie koncerny często zawdzięczają niskie ceny swoich produktów wielu czynnikom, składającym się na ostateczną cenę produkty. Jednym z nich jest po prostu wyzysk ludzi pracujących za grosze. Nie raz ukazywały się reportaże na temat chińskich czy azjatyckich fabryk. Gdy obserwowałam twarze osób tam pracujących, bardzo często wątpiłam w ich pełnoletność. Niestety w wielu fabrykach przy szyciu ubrań pracują po prostu dzieci.

Polecam Wam artykuł Forbesa, który opisuje prawdziwe realia powstawania wielu ubrań:

 https://www.focus.pl/artykul/krew-na-metkach

Oczywiście możemy powiedzieć „nie mamy na to wpływu”, „odpowiedzialność ponoszą właściciele, a nie my, klienci”. Ale... ale może jednak mamy wpływ? Może warto pomyśleć o tym przy zakupie kolejnego ubrania do naszej kolekcji w szafie?

Być może boisz się zaufać marce, której nie znasz. A może odstrasza Cię na start wysoka cena. Wiesz, jest kilka rozwiązań. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź na stronie sklepu jakie są warunki ewentualnego zwrotu produktu. Jeśli ubranie nie spełni Twoich oczekiwań możesz je wówczas zwrócić.

Uważasz, że nie stać Cię na takie ubrania? Odpowiedź jest zakopana głębiej. Mianowicie musimy się zastanowić ZA CO i DLACZEGO tyle płacimy oraz JAK za to zapłacić aby nasz portfel na tym nie ucierpiał.

# Przede wszystkim na początku musimy oswoić się z cenami, do których wcześniej nie byłyśmy przyzwyczajone. 

#  Następnie przekalkulować sobie ile do tej pory wydawałyśmy niepotrzebnie. Zobacz ile wydałaś na ubrania, w których nie chodzisz. Przelicz czy w Twoim przypadku lepiej byłoby zainwestować w mniej ubrań ale naprawdę wysokiej jakości, które będą służył Tobie przez najbliższe kilka lat.

Na te pytania każda z nas musi odpowiedzieć sobie sama. Ale warto poświęcić chwilę i to zrobić, ponieważ nasza decyzja zakupowa ma wpływ na to jak Polskie Marki będą rozwijały się w najbliższym czasie.

Tym wpisem nie będę Cię przekonywać od razu do zakupów wszystkich ubrań od Polskich Producentów. Ale chciałabym przekonać Cię do przyjrzenia się im bliżej, gdy następnym razem najdzie Cię ochota na zakupy.

W tym celu przygotowałam dla Ciebie prezent - Listę Polskich Marek Odzieżowych dla Kobiet do A do Z. Mam nadzieję, że to zestawienie pomoże Tobie znaleźć marki, które pokochasz. Koniecznie daj znać, czy znalazłaś wśród nich swoje perełki.

P.S Zestawienie to robiłam w roku ubiegłym, jeśli jakąś markę pominęłam lub znasz nowe Polskie Marki Odzieżowe, koniecznie daj znać abym mogła umieścić je w tym zestawieniu.Całuję!

Paulina Furtowicz
Kolory Twojej Urody

Raport Cover

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY RAPORT

"Polskie Marki Odzieżowe od A do Z"