Minimalizm
w Twojej Szafie
Czy to w ogóle możliwe?

Cześć, z tej strony Paulina Furtowicz i dzisiaj porozmawiamy o tym, czy Minimalizm w Twojej Szafie w ogóle jest możliwy?
Odpowiedź brzmi: i tak i nie - to zależy!

Poniżej obejrzysz i przeczytasz, dlaczego muszę udzielić tak "pokrętnej" odpowiedzi na to pytanie 🙂

Cześć z tej strony Paulina Furtowicz, dzisiaj porozmawiamy o tym czy minimalizm w szafie jest możliwy.
Od razu mówię, że tak i nie! To zależy.
Mówię to z pełną odpowiedzialnością jako osoba, której szafa wiele lat temu absolutnie nie przypominała tej którą mam obecnie.

Ale zacznijmy od tego czym jest w ogóle minimalizm, który jako nurt ma pewne założenia. Nie są to żelazne zasady, tylko pewne idee, ogólne wytyczne na podstawie których możemy stworzyć własną definicję minimalizmu.
Bo nie dość, że kultura wschodu i zachodu różni się między sobą to nawet my będąc w jednym kraju, będziemy mieli inne podejście do tej samej kwestii. Dlatego będę Cię mocno zachęcała, abyś po przeczytaniu, tego artykułu stworzyła swoją własną definicję minimalizmu, taką która jest Tobie najbliższa.

Ogólne założenie minimalizmu jest takie aby otaczać się tylko tymi przedmiotami, które są nam niezbędne do życia i nie przywiązywać się do rzeczy materialnych.

To założenie jest bardzo ciekawe - dla jednych a dla innych wręcz paradoksalne. Dlatego na samym początku wspomniałam o tym, że minimalizm dla jednych jest pomocnym rozwiązaniem a dla innych wręcz niewykonalnym.

Podobnie jest z naszymi szafami. Różnią się między sobą, w zależności od tego jakie podejście mamy do zakupów, do przedmiotów i ogólnie do życia. Dla osób, które lubią mieć „dużo” do wyboru, minimalizm będzie raczej ograniczający niż pomocny.

Dlatego czy minimalizm w szafie jest możliwy zależy tylko od nas.
Bo mogę z całą pewnością powiedzieć, że da się to przenieść na nasze szafy, jeśli się tego chce. Dla mnie minimalizm w szafie to posiadanie tylko tych ubrań, które faktycznie noszę, w których się czuje dobrze. Jednocześnie tych ubrań nie musi być wcale dużo.

Niektóre publikacje podobno podają nawet ile ubrań powinniśmy mieć. Ja bym się do tego nigdy nie posunęła bo jednak każdy z nas jest inny i potrzebujemy różnych rzeczy. Ogólnie rzecz biorąc chodzi o to, że nie potrzebujemy trzydziestu bluzek czy czterdziestu par spodni tylko ograniczamy tą ilość do takiego naszego minimum. Tak, aby w naszej szafie było dużo wolnej przestrzeni. Aby ubrania nie leżały pozwijane w kupkach czy też nie gniotły się o siebie nawzajem powieszone na wieszakach.

Dla mnie tym właśnie jest minimalistyczna szafa. Oznacza dla mnie przestrzeń w szafie, gdzie wszystkie ubrania mają swoje wyznaczone miejsce, nie gniotą się o siebie, są poukładane lub powieszone na wieszakach. Dzięki czemu jednym spojrzeniem jestem w stanie objąć całą zawartość szafy. Ale pamiętaj, dla każdej z nas minimalistyczna szafa może oznaczać coś innego.

Minimalizm w szafie łączy się dla wielu osób z totalną rewolucją i dlatego szybko rezygnują z podjęcia próby przeorganizowania szafy. Jeżeli na dzień dzisiejszy mamy w szafie na przykład łącznie dwieście ubrań i postanawiamy, że od jutra nasza szafa stanie się minimalistyczna. I dla przykładu przeczytałyśmy w jakimś poradniku, że powinnyśmy zostawić tylko 30 ubrań, to pozbycie się 170 ubrań jest faktycznie totalną rewolucją!

Ale uważam, że nie tędy droga. To nie od tej strony zaczyna się budowanie minimalistycznej szafy. Z osobistego doświadczenia wiem, że buduje się ona stopniowo. W miarę jak wzrasta nasza świadomość odnośnie tego jakie ubrania powinny w szafie zostać i ile tak naprawdę ubrań potrzebujemy.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jakie zestawy ubrań (w zależności od Twojej figury) najlepiej mieć w szafie, to zachęcam Cię do pobrania mojego darmowego ebooka o Sekretach Twojej Figury!

Sekrety Twojej Figury - Darmowy Poradnik

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY PORADNIK

"Sekrety Twojej Figury - Jak Odkryć Typ Swojej Figury i Prefekcyjnie Dopasowane Do Niej Ubrania?"

Tak jak powiedziałam przed chwilą to jest stopniowy proces a nie jednodniowa rewolucja. Nawet w kursie Szafa do pokochania pracujemy z kursantkami przez 21 dni aby stopniowo wprowadzały pewne zmiany.

Mówię o tym po to abyś nie zniechęcała się jeśli dzisiaj zabierzesz się za wyrzucanie wszystkiego z szafy a i tak potem nie będziesz w stanie pozbyć się wielu rzeczy. Ponieważ zmiana czegoś co kształtowało się w nas przez lata nie jest wcale taka prosta.
Ale jeśli ta idea ogólnie Cie zaciekawiła i chciałabyś choć w jakimś stopniu wprowadzić ją u siebie to być może chcesz wiedzieć, co dokładnie daje minimalizm w szafie. Pokażę Tobie największe korzyści:

#1 wiesz dokładnie gdzie leży/ wisi dane ubranie,

#2 ubrania w szafie są poukładane w taki sposób, że nie trzeba ich ponownie prasować po wyjęciu z szafy,

#3 otwierając szafę widzisz przestrzeń, która nie przytłacza ilością ubrań, a pozwala praktycznie jednym spojrzeniem ogarnąć wszystkie Twoje ubrania,

#4 ponieważ skupiasz się na posiadaniu małej ilości ubrań, to dużo większą wagę zaczynasz przykładać do jakości. Zmienia się Twoja mentalność i wcale już nie uważasz, że potrzebujesz 10 swetrów tylko decydujesz się na 2-3 ale w bardzo dobrej jakości aby posłużyły Tobie przez lata.

W tym artykule chciałam pokazać Tobie korzyści jakie niesie za sobą wprowadzenie idei minimalizmu do Twojej szafy. Ale to co jest najważniejsze, to co chciałam Tobie przekazać to jest to, że do prawdziwego minimalizmu się po prostu dojrzewa.

Moje minimalistyczne porządki robione 3 lata temu, różniły się diametralnie od tych które robię teraz. Bo na tamtym etapie nie byłam gotowa aby pozbyć się wszystkich ubrań, których nie nosiłam, dzisiaj robiąc porządki, jestem w stanie pożegnać się z ubraniami, które dużo mnie kosztowały ale po prostu widzę, jak wiszą nie noszone i wiem, że bezsensowne jest ich trzymanie nadal.

Zachęcam Cię do tego abyś dała sobie naprawdę dużo czasu na budowanie Twojej minimalistycznej szafy i czekam na Twoje pierwsze efekty, będzie mi niezwykle miło jeśli się nimi tutaj z nami podzielisz.

Całuję!

Paulina Furtowicz
Kolory Twojej Urody

Sekrety Twojej Figury - Darmowy Poradnik

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY PORADNIK

"Sekrety Twojej Figury - Jak Odkryć Typ Swojej Figury i Prefekcyjnie Dopasowane Do Niej Ubrania?"