Daj sobie pozwolenie na zadbanie o siebie!

Uwielbiam piosenkę Maryli Rodowicz „ Ech mała”. Myślę, że też ją znasz. Jeśli nie to koniecznie jej posłuchaj. Ogólny przekaz tej piosenki idealnie pasuje do dzisiejszego tematu.

Często powtarza nam się, że na coś jest za wcześnie, na coś innego za późno, nie pasuje robić tego czy tamtego. Czyż nie jest to bliskie nam matkom? Przecież co chwilę słyszymy:

- matka powinna...
- absolutnie niedopuszczalne jest, aby matka…
 

Na pierwszy rzut oka temat tego artykułu może nie mieć z tym nic wspólnego ale uwierz mi, że ma. Przeczytaj dalej, ponieważ na co dzień pracuję z kobietami nad ich wizerunkiem i poczuciem atrakcyjności - również z matkami więc znam ten temat od podszewki.

Poza tym sama od 10 lat jestem mamą. 

Często słyszę od kobiet:

„nie wiem czy powinnam sobie coś kupować ”,
„dbam o dzieci, dom ale na siebie nie starcza mi czasu i siły ”

Ze względu na skalę tego zjawiska skupmy się szeroko na tym temacie. Czy matce wypada dbać o siebie? Oczywiście, że nie! Matka ma przecież dbać o dom, dzieci i męża. Egoistyczna matka ( „zajęta sobą” ) - nie uniknie społecznego hejtu, którego wiele z nas nie jest w stanie udźwignąć.

A wiesz co?

Ja uważam, że wręcz mamy obowiązek dbać o siebie!

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"

Ale musimy same sobie na to dać pozwolenie!

Jeśli będziemy czekały na to, aż ktoś w społeczeństwie nam powie

„tak to jest Twój czas, zrób coś dla siebie” 

to możemy się nie doczekać...

Decydując się na zostanie mamą świadomie lub mniej świadomie wzięłyśmy na swoje barki ogromny „słodki” ciężar. Bycie rodzicem to nieustanny obowiązek, ale nikt nie powiedział, że jedyny na świecie. Mamy inne obowiązki, również obowiązek dbania o naszą świątynie (nasze ciało i umysł).

Jeśli czujesz, że chcesz iść do kosmetyczki, przefarbować włosy czy kupić sobie nowego ciucha to masz do tego prawo. Nie szukaj przyzwolenia społecznego, tylko podpisz pakt zgody sama ze sobą. Przekonania, które wpajane były nam przez lata czasami robią więcej szkód niż pożytku.

A gdyby tak stworzyć nowe przekonania, na miarę kobiet XXI wieku, które oprócz roli mamy być może chcą wybrać rolę bycia zadbaną kobietą, zaradną bizneswomen, seksowną żoną?
Czy jedno musi wykluczać drugie? 

Przecież nie musimy rezygnować z siebie gdy zostajemy mamą. Bycie mamą niech stanie się dla nas okazją do jeszcze pełniejszego celebrowania naszej kobiecości.
Dajmy naszym dzieciom przykład, że matka też człowiek 🙂

Całuję
Paulina Furtowicz

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"