Artykuły | Kolory Twojej Urody – Paulina Furtowicz

Polskie Marki Odzieżowe

Polskie Marki Odzieżowe
Kupuj lokalnie - działaj globalnie!

Czasy około „koronawirusowe” pokazały nam jak epidemia wpływa na wiele obszarów naszego życia. A co z modą? Z ubraniami? Przecież to, że większość czasu spędzamy w domu nie oznacza, że zaczęłyśmy chodzić nago!

Nagle zamknięto galerie. Później otwarto. Następnie znowu zamknięto itd...
Straciłyśmy dostęp do ulubionych stacjonarnych sieciówek. Pozostały nam zakupy online.

Słyszałyśmy historię o utrudnieniach w imporcie ubrań więc wiele marek miało problem z dostawami.
I wówczas część z nas zaczęła się zastanawiać - czy faktycznie potrzebujemy aż tyle ubrań?
Czy lepiej postawić na mniej a lepszej jakości ubrania?

Druga sprawa. Skoro spędzamy tyle czasu w domu, mamy czasem ochotę zamienić poplamione stare
dresy w ciepły, mięciutki dresik w którym jednocześnie wyglądamy jak cukiereczek. Ubrania „po domu”
nabrały innego znaczenia. Już przestało być nam całkiem obojętne w czym spędzamy większość dnia.
Jednym ze skutków epidemii jest ciężka sytuacja Polskich Marek Odzieżowych, które jeszcze nie
ugruntowały swojej pozycji na rynku a teraz borykają się z problemami aby utrzymać płynność swoich
biznesów.

I właśnie z tej potrzeby wsparcia naszych Polskich projektantów, biznesów, szwaczek, manufaktur postanowiłam stworzyć ten artykuł.

Polskie Biznesy bardzo boleśnie odczuły skutki pandemii może więc warto pomóc sobie wspólnie w ich odbudowaniu. W końcu siła jest w jedności 🙂

Dlatego dzisiaj chciałabym przekonać Cię byś przed kolejnymi zakupami w sieciówce przejrzała również ofertę Polskich Producentów. Dlaczego?

Ponieważ Polskie Marki Odzieżowe naprawdę robią co mogą aby dostarczać nam najlepsze ubrania. Często są to małe, rodzinne lub jednoosobowe firmy, które każdy projekt traktują bardzo personalnie jak własne dziecko. Wkładają całe swoje serce w tworzenie ubrań, ponieważ mają wizję przed oczami kobiet, które noszą ich stylizacje. Co jeszcze może Cię przekonać do Polskich Marek, hm...

Chcesz nosić ubrania, które wyróżnią Cię z tłumu? Jeśli zależy Tobie na UNIKATOWYCH ubraniach, to kupując Polskie Ubrania strzelasz w dziesiątkę. Bardzo często są to małe partie poszczególnych modeli. Nie stać ich na masówkę. Pisząc całkiem wprost - nie ma ryzyka, że na imprezie czy weselu inna kobieta będzie miała taką samą sukienkę jak Ty. Fajnie, prawda? 

Te małe marki nie stawiają na ilość lecz na jakość. Ponieważ często inwestują pieniądze życia - nie mogą sprzedawać szajsu! Gdy ktoś kupi u nich raz „bubla”, bardzo szybko wieść rozniesie się dalej. W przypadku kupna ubrań od międzynarodowych marek opinia jednej niezadowolonej osoby nie ma dla nich żadnego znaczenia w porównaniu z ich możliwościami dotarcia do milionów konsumentów.

Ale jest jeszcze jedna ważna sprawa!

Raport Cover

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY RAPORT

"Polskie Marki Odzieżowe od A do Z"

Poniekąd wręcz sami dajemy im pozwolenie na sprzedaż ubrań jednorazowych. Tłumaczymy sobie, że nie ma co spodziewać się po tanim produkcie cudów. Więc kupując tanią chińszczyznę, często z automatu przygotowujmy się na szybkie zniszczenie ubrania.

Od Polskich Marek mamy większe oczekiwania. I oni robią wszystko aby te oczekiwania spełnić! Oczywiste jest to, że nie za każdą Polską Marką stoi wysoka jakość ale z tym możemy spotkać się w całym rynku odzieżowym. Tak naprawdę kupując Polskie Produkty wspieramy lokalne biznesy ale jednocześnie działamy globalnie.

Nasze ubrania nie muszą pokonywać tysięcy kilometrów aby do nas dotrzeć (wpływamy tym samym na jakość naszego powietrza). Czy wiesz, że niska jakość ubrań sprawia, że często je wymieniamy? Lądują w koszach, a następnie oglądamy ogromne wysypiska ubrań, które będą się rozkładać przez wiele wiele lat. Dodatkowo zanieczyszczenia wód również jest związane z produkcją i utylizacją ubrań. Coraz częściej słyszymy również o toksyczności materiałów, z których powstaje wiele ubrań. 

Rzadko o tym myślimy ale wielkie koncerny często zawdzięczają niskie ceny swoich produktów wielu czynnikom, składającym się na ostateczną cenę produkty. Jednym z nich jest po prostu wyzysk ludzi pracujących za grosze. Nie raz ukazywały się reportaże na temat chińskich czy azjatyckich fabryk. Gdy obserwowałam twarze osób tam pracujących, bardzo często wątpiłam w ich pełnoletność. Niestety w wielu fabrykach przy szyciu ubrań pracują po prostu dzieci.

Polecam Wam artykuł Forbesa, który opisuje prawdziwe realia powstawania wielu ubrań:

 https://www.focus.pl/artykul/krew-na-metkach

Oczywiście możemy powiedzieć „nie mamy na to wpływu”, „odpowiedzialność ponoszą właściciele, a nie my, klienci”. Ale... ale może jednak mamy wpływ? Może warto pomyśleć o tym przy zakupie kolejnego ubrania do naszej kolekcji w szafie?

Być może boisz się zaufać marce, której nie znasz. A może odstrasza Cię na start wysoka cena. Wiesz, jest kilka rozwiązań. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź na stronie sklepu jakie są warunki ewentualnego zwrotu produktu. Jeśli ubranie nie spełni Twoich oczekiwań możesz je wówczas zwrócić.

Uważasz, że nie stać Cię na takie ubrania? Odpowiedź jest zakopana głębiej. Mianowicie musimy się zastanowić ZA CO i DLACZEGO tyle płacimy oraz JAK za to zapłacić aby nasz portfel na tym nie ucierpiał.

# Przede wszystkim na początku musimy oswoić się z cenami, do których wcześniej nie byłyśmy przyzwyczajone. 

#  Następnie przekalkulować sobie ile do tej pory wydawałyśmy niepotrzebnie. Zobacz ile wydałaś na ubrania, w których nie chodzisz. Przelicz czy w Twoim przypadku lepiej byłoby zainwestować w mniej ubrań ale naprawdę wysokiej jakości, które będą służył Tobie przez najbliższe kilka lat.

Na te pytania każda z nas musi odpowiedzieć sobie sama. Ale warto poświęcić chwilę i to zrobić, ponieważ nasza decyzja zakupowa ma wpływ na to jak Polskie Marki będą rozwijały się w najbliższym czasie.

Tym wpisem nie będę Cię przekonywać od razu do zakupów wszystkich ubrań od Polskich Producentów. Ale chciałabym przekonać Cię do przyjrzenia się im bliżej, gdy następnym razem najdzie Cię ochota na zakupy.

W tym celu przygotowałam dla Ciebie prezent - Listę Polskich Marek Odzieżowych dla Kobiet do A do Z. Mam nadzieję, że to zestawienie pomoże Tobie znaleźć marki, które pokochasz. Koniecznie daj znać, czy znalazłaś wśród nich swoje perełki.

P.S Zestawienie to robiłam w roku ubiegłym, jeśli jakąś markę pominęłam lub znasz nowe Polskie Marki Odzieżowe, koniecznie daj znać abym mogła umieścić je w tym zestawieniu.Całuję!

Paulina Furtowicz
Kolory Twojej Urody

Raport Cover

Zapisz się na mój Newsletter  i odbierz DARMOWY RAPORT

"Polskie Marki Odzieżowe od A do Z"

24 marca 2021

Czy każda kobieca marka musi być różowa?

Czy każda kobieca marka musi koniecznie być różowa?

Maszynki do golenia dla kobiet są zazwyczaj różowe. W praktyce bardzo często oprócz koloru uchwytu nie różnią się niczym od męskich - a mimo to są nawet dwa razy droższe.

Płacimy za „kobiecy kolor”? Kolor różowy często wybierany jest w celu wydzielenia produktów „tylko dla kobiet”. W wyniku takiego podejścia, kiedy tworzymy naszą markę i nasza oferta jest skierowana głównie do kobiet, to wydaje nam się, że musimy używać właśnie tego popularnego różu. Tak, aby zaakcentować do kogo kierujemy ofertę!

Osobiście uważam, że kobieca marka wcale nie musi być różowa. Wręcz w niektórych przypadkach wcale nie powinna być różowa. Bo kolory naszej marki powinny wynikać z przekazu, jaki kierujemy do naszych klientów. 

Ale wracając do różu...
Jak myślisz z jakiego innego powodu często wybieramy róż jako kolor marki?
Bo zauważyłyśmy, że jest on stosowany przez konkurencję, która ma już wysoką pozycję na rynku i chcemy się w pewien sposób do nich upodobnić aby delikatnie to ujmując „przejąć” ich klientów.

Tylko problem polega na tym, że to nie konkurencja powinna decydować o kolorach naszej marki ale efekt jaki pomagamy osiągnąć naszym klientom za pomocą naszej marki. 

Gdy podejdziemy do doboru kolorów od strony potrzeb naszego klienta zrozumiemy jaka kolorystyka tak naprawdę najbardziej przemówi do naszego klienta. Sprawi, że potencjalny klient zauważy spójność pod względem identyfikacji wizualnej naszej marki a przekazem jaki tworzymy.

Kolor nie jest czynnikiem decydującym o sukcesie marki. Ale to kolor może przykuć uwagę odbiorcy zanim jeszcze zdąży przeczytać chociaż jedno słowo na Twojej stronie.

Dlatego wybierając kolory marki nie podejmuj pochopnej decyzji. Nie traktuj tematu po macoszemu, ale dobierz te kolory według przemyślanej strategii Twojej marki. Jak to zrobić krok po kroku, przeczytasz w moim e-booku „ Co Mówi Kolor?”.

W tym właśnie EBOOKU zawarłam opracowane przeze mnie ćwiczenie z piramidą, które „otwiera oczy” na to, jak klient widzi Twoją markę w sieci.
Według nas nasza marka jest najlepszym możliwym wyborem dla klienta, a czy pomyślałaś co widzi Twój klient?
Gdy uruchomisz jakiekolwiek media społecznościowe jesteś zalewana bodźcami kolorystycznymi. Co przykuje Twoją uwagę? Pewnie to do czego w danym momencie dążysz. Psychologia koloru udowadnia, że kolory niosą za sobą niewerbalny komunikat. A my jako odbiorcy zwrócimy uwagę na dany kolor lub przejdziemy obojętnie.

Ale wróćmy jeszcze na chwilę do tego różu. Bo może pomyślisz teraz:

ejj Paulina ale przecież sama masz różową markę?!? 

Zgadza się -  ale u mnie wynika to dokładnie z misji jaką realizuję. Poprzez moją markę pomagam kobietom odzyskać poczucie samoakceptacji i pokochać siebie taką, jaką jest. A kolor różowy właśnie niesie taki przekaz. Więc ja za pomocą tego koloru po prostu wzmocniłam komunikat mojej marki! 

Teraz pytanie do Ciebie. Zastanów się jaki komunikat chcesz wzmocnić poprzez odpowiednio dobrane kolory? Na koniec pamiętaj, kolor nie zdecyduje o sukcesie lub porażce Twojej firmy ale może przybliżyć Twojego klienta do Ciebie. Decyzja co z tym zrobisz, zawsze należy do Ciebie.

Zachęcam Cie do tego byś świadomie dobierała Kolory Twojej Marki!


Całuję
Paulina Furtowicz

24 listopada 2020

Wykorzystaj moc kolorów w budowaniu marki!

Wykorzystaj moc kolorów w budowaniu swojej marki!

Na pewno wiesz, że każdy kolor ma swój unikalny przekaz.
Kolory budzą w nas również konkretne skojarzenia.
Nasz mózg interpretuje kolor na podstawie :

 • naszej budowy anatomiczno-fizjologicznej,
 • naszej indywidualnej strukturze narządów zmysłowych,
 • naszych doświadczeń i wspomnień,
 • naszego rozumowania świata,
 • naszych wartości.

Moc kolorów wykorzystywana jest w wielu dziedzinach, m. in.: w aranżacji wnętrz, znakach ostrzegawczych, w malarstwie, makijażu. Ale czy wiedziałaś, że możesz również wykorzystać moc kolorów w Twoim biznesie?

Budując swoją markę opierasz ją na Twoim przekazie, tak samo jak każdy kolor ma swój własny przekaz. Starasz się zakomunikować poprzez słowa pisane i mówione to w jaki sposób możesz pomóc swoim klientom. Czy wiesz, że przekaz słowny możesz wzmocnić poprzez dodatkowy przekaz koloru?

Psychologia koloru zajmuje się między innymi tym jak działają na nas poszczególne kolory. Tą wiedzę możemy fantastycznie wykorzystywać, po to by dotrzeć do naszych klientów. Tak, by w gąszczu różnych marek zauważyli właśnie nas.

Pokaże Tobie na przykładzie, jak możemy interpretować symbolikę kolorów, oraz jak możemy to wykorzystać w naszej marce.

Kolor BIAŁY
Biel symbolizuje czystość, cnotę, spokój, pokój, niewinność, doskonałość, szlachetność.
Jaki przekaz niesie za sobą biel?
Otóż pomaga nam wyciszyć myśli oraz daje nam poczucie jasności i porządku.

Teraz zastanówmy się, w jaki sposób możemy wykorzystać przekaz bieli do wzmocnienia komunikacji Twojej marki.
Jeśli Ty poprzez swoją markę pomagasz swoim klientom odzyskać przestrzeń, swobodę, a chaos zamienić w uporządkowane działanie - to właśnie dzięki użyciu bieli w Twoich kolorach marki możesz wzmocnić Twój przekaz.
Ponieważ klient, który czuje przytłoczenie ilością napływających bodźców nie potrzebuje dodatkowych impulsów kolorystycznych. Podświadomie będzie szukał kolorów „uspokajających”, które pomogą mu właśnie odzyskać to poczucie porządku w życiu. 

Jeśli pomagasz w uporządkowaniu swojej życiowej przestrzeni możesz wzmocnić ten przekaz poprzez użycie bieli i delikatnych kolorów jako kolorów Twojej marki.
Po prostu pomyśl, czy Twój klient będzie szukał uspokojenia w rażącej, ostrej kolorystyce czy raczej zwróci się ku jasnym, pastelowym kolorom, które pomogą mu poczuć na nowo jasność myśli. To między innymi kolory mogą sprawić, że klient „kliknie” na Twoją stronę, by poznać Cię lepiej.

Na dokładkę, jeszcze jeden przykład:

Kolor FIOLETOWY

Fiolet symbolizuje duchowość, godność, wyniosłość, uroczystość, magiczność, mistyczność.
Czy wiesz, że fioletowy barwnik przez lata był uznawany za niezwykle cenny ze względu na swoją wysoką cenę? Dlatego też kolor fioletowy utożsamiany był z bogactwem i zarezerwowany dla najbogatszych.

A wiesz jak uzyskiwano fioletowy barwnik? 3 tysiące lat temu, gdy zauważono, że śluz ślimaków zamienia się w fioletowy barwnik, zaczęto masowo zabijać ślimaki, aby po ich zgniciu wykorzystywać powstały fioletowy barwnik. By zafarbować jedną szatę swoje życie musiało stracić kilkaset tysięcy ślimaków. Stąd tak wysoka cena fioletu. 

A jaki przekaz niesie za sobą fiolet? W psychiatrii fiolet jest stosowany z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi i nerwowymi, ponieważ działa uspokajająco. Kolor ten również wykorzystywany w medytacji. Uwrażliwia nas na piękno i stymuluje kreatywność. Barwa fioletowa sprzyja pracy twórczej.

W jakiej marce fiolet może okazać się pomocny? 

Jeśli Twoja marka bazuje na rozwoju duchowym czy też pracy twórczej, możesz poprzez fiolet wzmocnić komunikację Twojej marki. Myślę, że zaczynasz już rozumieć jak możemy wykorzystać psychologię koloru w budowaniu komunikacji naszej marki.

Jeśli chcesz poznać przesłanie wszystkich kolorów odsyłam Cię do mojego e-booka „Co Mówi Kolor?”. Znajdziesz w nim również szeroko omówione przykłady zastosowań kolorów w różnych markach. Dodatkowo dowiesz się jak osiągnąć spójność kolorystyczną w różnych swoich działaniach marketingowych. 

Zachęcam Cie do tego byś świadomie dobierała Kolory Twojej Marki!


Całuję
Paulina Furtowicz

24 listopada 2020

Daj sobie pozwolenie na zadbanie o siebie!

Daj sobie pozwolenie na zadbanie o siebie!

Uwielbiam piosenkę Maryli Rodowicz „ Ech mała”. Myślę, że też ją znasz. Jeśli nie to koniecznie jej posłuchaj. Ogólny przekaz tej piosenki idealnie pasuje do dzisiejszego tematu.

Często powtarza nam się, że na coś jest za wcześnie, na coś innego za późno, nie pasuje robić tego czy tamtego. Czyż nie jest to bliskie nam matkom? Przecież co chwilę słyszymy:

- matka powinna...
- absolutnie niedopuszczalne jest, aby matka…
 

Na pierwszy rzut oka temat tego artykułu może nie mieć z tym nic wspólnego ale uwierz mi, że ma. Przeczytaj dalej, ponieważ na co dzień pracuję z kobietami nad ich wizerunkiem i poczuciem atrakcyjności - również z matkami więc znam ten temat od podszewki.

Poza tym sama od 10 lat jestem mamą. 

Często słyszę od kobiet:

„nie wiem czy powinnam sobie coś kupować ”,
„dbam o dzieci, dom ale na siebie nie starcza mi czasu i siły ”

Ze względu na skalę tego zjawiska skupmy się szeroko na tym temacie. Czy matce wypada dbać o siebie? Oczywiście, że nie! Matka ma przecież dbać o dom, dzieci i męża. Egoistyczna matka ( „zajęta sobą” ) - nie uniknie społecznego hejtu, którego wiele z nas nie jest w stanie udźwignąć.

A wiesz co?

Ja uważam, że wręcz mamy obowiązek dbać o siebie!

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"

Ale musimy same sobie na to dać pozwolenie!

Jeśli będziemy czekały na to, aż ktoś w społeczeństwie nam powie

„tak to jest Twój czas, zrób coś dla siebie” 

to możemy się nie doczekać...

Decydując się na zostanie mamą świadomie lub mniej świadomie wzięłyśmy na swoje barki ogromny „słodki” ciężar. Bycie rodzicem to nieustanny obowiązek, ale nikt nie powiedział, że jedyny na świecie. Mamy inne obowiązki, również obowiązek dbania o naszą świątynie (nasze ciało i umysł).

Jeśli czujesz, że chcesz iść do kosmetyczki, przefarbować włosy czy kupić sobie nowego ciucha to masz do tego prawo. Nie szukaj przyzwolenia społecznego, tylko podpisz pakt zgody sama ze sobą. Przekonania, które wpajane były nam przez lata czasami robią więcej szkód niż pożytku.

A gdyby tak stworzyć nowe przekonania, na miarę kobiet XXI wieku, które oprócz roli mamy być może chcą wybrać rolę bycia zadbaną kobietą, zaradną bizneswomen, seksowną żoną?
Czy jedno musi wykluczać drugie? 

Przecież nie musimy rezygnować z siebie gdy zostajemy mamą. Bycie mamą niech stanie się dla nas okazją do jeszcze pełniejszego celebrowania naszej kobiecości.
Dajmy naszym dzieciom przykład, że matka też człowiek 🙂

Całuję
Paulina Furtowicz

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"

14 września 2020

Jak rozmawiać z Partnerem o swojej transformacji wizerunku?

Jak rozmawiać z Partnerem o swojej transformacji wizerunku?

Gdy po latach zaniedbania kobieta zaczyna dbać o siebie inni myślą, że pewnie ma kochanka!

Podobnie może myśleć jej partner.

Są momenty w naszym życiu gdy podejmujemy decyzje o zmianie. Możemy postawić sobie cel poprawy naszego wizerunku. Mówimy sobie DOŚĆ, pora wziąć się za siebie! 

Czasami jesteśmy tak bardzo skupione na tym aby osiągnąć w końcu nasz wymarzony wizerunek, że nie widzimy nic poza tym naszym nowym celem wizerunkowym.

W prywatnych rozmowach kobiety przyznają się, że odkąd zaczęły bardziej dbać o siebie, uprawiać sport, ubierać się bardziej kobieco, to ich partnerzy zamiast je w tym dopingować, „nabijają się”, „rzucają kąśliwymi uwagami”. Może to działać zniechęcająco a na pewno jest to po prostu po ludzku przykre...

I wiesz co? Nie powiem „ facet to świnia”, bo w pewnym sensie ma prawo tak mówić.
Ma prawo zachowywać się w ten sposób, ponieważ być może czuje się po prostu zagrożony.

Zastanówmy się z czego wynika jego zaczepne zachowanie?

Gdy po długich latach zaniedbywania siebie podejmujemy decyzję by zrobić coś dla siebie, możemy być tak nakręcone pozytywnie do zmiany, że zapominamy poinformować bliskich, po co właściwie to robimy i z czego wynika nasza zmiana. 

Często po latach nic nie robienia, skupiamy się tak mocno na sobie, że zapominamy o całym świecie.
A w tym świecie jest nadal Twój partner.

I dzisiaj spróbujemy wejść w jego buty!

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"

Tak w JEGO BUTY.
A wiesz dlaczego?

Ponieważ warto zastanowić się jak z jego perspektywy wygląda Twoja przemiana wizerunkowa. On widzi, że jego żona/ partnerka zaczyna coraz bardziej dbać o siebie. I teraz w większości męskich głów nie pojawi się najpierw myśl:

„super, że dba o siebie, pomyślę jak mogę ją w tym wspierać bardziej”. 

Tylko zazwyczaj na początku mężczyzna podejrzliwie pomyśli:

„kurcze po co ona to robi, po co się tak stara... hmmm może kogoś ma”! 

I może to wydać się Tobie po prostu żenujące i śmieszne ale nie wiemy jakie myśli do końca krążą w głowach naszych facetów. Poprzez takie kąśliwe uwagi być może chce Cię zniechęcić.

Nie jesteśmy w stanie zmienić jego myśli ale możemy go uspokoić. Zamiast od razu wpadać w furię i wyrzucać mu, że Cie nie wspiera, to spróbuj zacząć od prostej rozmowy.
Wytłumacz mu dlaczego zaczęłaś bardziej dbać o siebie, po co i dla kogo to robisz.

Jeśli urodziłaś dzieci i jesteście spełnionymi rodzicami ale jednocześnie nie jesteś spełniona jako kobieta, nie czujesz się przede wszystkim kobieco, to powiedz mu, że właśnie po to zaczęłaś dbać o siebie żeby wrócić do swojej formy.

Może chcesz wyglądać atrakcyjniej dla niego? Koniecznie mu o tym powiedz! Jego męskie ego urośnie pod niebosa, a jego kąśliwe gadanie natychmiast zmieni się w motywujący doping. Zamiast rezygnować z dalszej pracy nad swoim wizerunkiem sprawdź czy ta metoda nie przyniesie lepszych rezultatów dla Ciebie, partnera i Waszego związku.

Całuję
Paulina Furtowicz

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"

6 września 2020

Lato w Sukience

Lato w Sukience

Jak znaleźć tą idealną sukienkę na ciepłe, letnie dni, w której będziesz wyglądać jak przysłowiowy "milion dolarów"?

Lato kocha sukienki, a my kochamy to uczucie, jak czujemy się w naszych letnich sukienkach - lekko, zwiewnie i atrakcyjnie, czyż nie?

Niestety nie zawsze łatwo znaleźć tę idealną sukienkę, w której czujemy się jak w drugiej skórze. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tej idealnej? Jest kilka elementów, które warto wziąć pod uwagę:

 1. Materiał i jakość
  Przede wszystkim najważniejszy jest nasz komfort i wygoda noszenia ubrań. Najpiękniejsza sukienka nie obroni się, jeśli czujemy się jak w saunie, kiedy mamy ją na sobie. Mając na myśli jakość, chciałabym abyś spojrzała jak wiele możliwości wysokiej jakości materiałów oferują nam obecnie Polskie Marki Odzieżowe. Wiesz, to są często małe, rodzinne firmy, które ogromną rolę przykładają do jakości. Oczywiste jest to, że cena za taką sukienkę będzie wyższa niż na pobliskim targowisku. Ale jeśli zależy nam naprawdę na komforcie, to lepiej rozważyć zakup mniejszej ilości letnich sukienek lecz w najlepszej jakości na jaką nas stać.​​​​

 2. Kolor
  Lato to czas zabawy, beztroski i radości. Mamy masę energii i jesteśmy odważniejsze (słyszałaś o gorących, letnich romansach, prawda?). Właśnie na lato zarezerwowane są najbarwniejsze kompozycje kolorystyczne, ponieważ to latem chętniej po nie sięgamy.

  Zwróć uwagę na to czy kolor sukienki sprawia, że Twoja cera promienieje, włosy lśnią, a oczy błyszczą. Jeśli tak, to widocznie trafiłaś idealnie w swoją gamę kolorystyczną i kolor sukienki podkreśla Twoją naturalną urodę. Latem często rezygnujemy z makijażu lub decydujemy się na bardzo delikatny, dlatego też przymierz sukienkę właśnie mając na sobie taki bardzo delikatny makijaż.

  Jeśli kolor sukienki sprawia, że Twoja cera staje się ziemista, niedoskonałości cery wybijają się na pierwszy plan, to prawdopodobnie trafiłaś na odcień sprzeczny z Twoją naturalną gamą kolorów. Jeśli już podczas przymiarki widzisz, że kolor „gryzie się” z Twoją urodą, daj sobie spokój z taką sukienką. Prawdopodobnie i tak jej nie będziesz nosiła, ponieważ nie będziesz się w niej dobrze czuła.

 3. Wzory
  Wzory na letnich sukienkach są rozmaite. Pamiętaj tylko o złotej zasadzie: mocne wzory przykuwają uwagę i kierują w to miejsce wzrok. Dlatego staraj się stosować wzorzyste elementy w te miejsca, które chcesz wyeksponować. Jeśli nie chcesz skupiać uwagi na danej partii ciała, zrezygnuj w tym miejscu z mocnych wzorów.

  Zawsze latem powraca na salony styl marynarski! Dlatego pamiętaj, że pionowe pasy mają działanie wydłużające i wyszczuplające. Poziome pasy będą delikatnie poszerzać i skracać. Dla przykładu: jeśli masz bardzo szerokie biodra i nie chcesz ich jeszcze bardziej poszerzyć - wybierz sukienkę z pionowym ułożeniem pasów. Natomiast jeśli masz bardzo wąskie biodra i chciałabyś dodać sobie nieco kobiecych krągłości, to możesz śmiało sięgać po sukienkę w pasy poziome.

 4. Fason
  O typach sylwetki pisałam już nie raz. Oczywiście najważniejsze jest to,  JAK czujemy się w sukience, ale warto również wziąć uwagę jak się w niej prezentujemy. Jeśli dopasujesz sukienkę do swojego typu figury, to nie tylko usłyszysz mnóstwo komplementów ale przede wszystkim sama będziesz czuła się w niej doskonale. Po prostu będzie leżała na Tobie jak szyta na zamówienieł 🙂
Lato w Sukience - Paulina Furtowicz

Zapisz się na mój Newsletter  i kup ten praktyczny EBOOK w specjalnej, promocyjnej cenie!

"Lato w Sukience"
Jak Idealnie Dobrać Letnią Sukienkę Do Swojego Typu Figury?

Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup sukienki, zawsze sprawdź czy pasuje ona do Twojego typu figury!

Jeśli chcesz poznać mnóstwo propozycji sukienek dla każdego typu sylwetki mam coś co może Cię mocno zainteresować. Stworzyłam poradnik w formie EBOOKA, w którym pokazałam propozycje sukienek dla każdego typu sylwetki. Przy każdej sylwetce stworzyłam listę wskazówek, jakie powinna spełniać sukienka, aby idealnie podkreślić daną figurę.

A co najlepsze - wszystkie przykładowe stylizacje pochodzą z naszych rodzimych marek odzieżowych. Więc możesz znaleźć sukienkę w genialnej jakości i wspierać przy tym Polskie Marki. ​

Mój EBOOK " Lato w Sukience" możesz kupić tutaj ===> link do sklepu

Ale może chcesz skorzystać z Letniej Promocji dla moich Subskrybentek?

Wystarczy, że klikniesz baner reklamowy w tym artykule i zapiszesz się na moją listę mailingową, a w ramach podziękowania będziesz mogła kupić mój EBOOK "Lato w Sukience" w promocyjnej cenie 27 zł (aż o 20 zł taniej!). Oczywiście decyzja należy do Ciebie! 🙂

Na koniec chciałabym zostawić Cię z pewną myślą.

Nie zostawiaj najlepszych sukienek na specjalne okazje. Sama kiedyś miałam poczucie, że na co dzień szkoda chodzić w ładnych ubraniach, ponieważ mogą się zniszczyć. Dzisiaj mam już inne podejście. Oczywiście nie zakładam odświętnych sukienek na zakupy, ale też nie gromadzę sukienek na specjalne okazje. Wolę kupować porządne sukienki, które mogę nosić na co dzień, niż wydać dużo pieniędzy na sukienkę, którą mam na sobie raz do roku.

W mojej książce pisałam o celebrowaniu codzienności. Codzienne małe czynności tworzą po kawałku nasze życie więc dlaczego nie wyglądać atrakcyjnie każdego dnia?

Właśnie tego dzisiaj Tobie życzę.
Znajdź sukienkę w której poczujesz się jak w drugiej skórze!
Znajdź sukienkę w której poczujesz się jak przysłowiowy "milion dolarów" i noś ją jak najczęściej!

Ze słonecznymi pozdrowieniami
Całuję!

Paulina Furtowicz
Kolory Twojej Urody

Lato w Sukience - Paulina Furtowicz

Zapisz się na mój Newsletter  i kup ten praktyczny EBOOK w specjalnej, promocyjnej cenie!

"Lato w Sukience"
Jak Idealnie Dobrać Letnią Sukienkę Do Swojego Typu Figury?

15 czerwca 2020

Zakupy z Dzieckiem – Co Zrobić, Żeby Poszły Sprawnie?

Zakupy z Dzieckiem - Co Zrobić Żeby Poszły Sprawnie?

Zaglądasz do szafy i wiesz, że to już najwyższy czas na zakup nowych ubrań? Pakujesz dziecko, wózek do auta i zmierzacie w kierunku galerii handlowej. Biegasz od sklepu do sklepu. Ledwo weszłaś a już jesteś cała spocona. Na samą myśl o przymierzaniu ubrań, robi Ci się niedobrze. Między stojakami manewrując z wózkiem, szukasz sukienki na ważną uroczystość.

Jedną ręką bujasz zmęczone zakupami dziecko, marudne z brudną buzią od lodów, jako przekupstwo aby siedziało spokojnie. Oczywiście unikasz wzroku ekspedientki i udajesz, że nie widziałaś napisu przed sklepem ” zakaz wchodzenia z lodami”...

Znasz ten widok?

Do tej pory obserwuje jak kobiety biegają między wieszakami tak jakby nie wiedziały czego w sumie szukają. Kiedy mój syn był malutki i musiałam go zabrać kilka razy na zakupy to zazwyczaj kończyły się szybciej niż zaczęły. Myślałam, że wina jest w nim (wiesz, faceci nie lubią podobno zakupów od małego) ale tak naprawdę wina była po mojej stronie. To ja nie wiedziałam po co dokładnie idę. Gdybym jasno określiła sobie przed wyjściem, co chcę kupić - zakupy przebiegłyby dużo szybciej. 

Czasami kończyło się tym, że kupiłam coś czego wcale nie planowałam. Szafka z kolejną parą dżinsów się już nie domykała, a eleganckiej koszuli (po którą notabene poszłam do sklepu) jak nie miałam, tak nie było w szafce nadal. Pamiętam te czasy bardzo dobrze.

Po kolejnym takim męczącym wypadzie, podjęłam decyzję...

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"

Zakupy z dzieckiem ok - ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy idę po konkretną rzecz! Kiedy moje dzieciaki były małe i musiałam z wózkiem jechać na zakupy to miałam właśnie taką jedną złotą zasadę.

Jadę tylko i wyłącznie po konkretne ubranie! 

Nie chodziłam od bluzek, do spodni, w międzyczasie przeglądając kosz z wyprzedażą. Jechałam z konkretnym planem, który gwarantował, że zakupy staną się szybkie i przyjemne dla mnie i dla dzieci. Też tak chcesz? Pomogę w tym Tobie za pomocą kilku wskazówek.

 • Po pierwsze - dobry plan zakupów tworzymy na papierze. To będzie nasza zakupowa lista ubrań. Kiedy masz zamiar iść na zakupy zastanów się co dokładnie chcesz kupić. Wiem, że w dzisiejszych czasach pisanie ręczne to rzadkość ale w wielu przypadkach sprawdza się perfekcyjnie. Nie chodzi tylko o to byś określiła element garderoby do kupienia typu żakiet czy spodnie. Ale zachęcam Cię gorąco abyś zrobiła dokładniejszy opis.
 • W tym celu zastanów się, do czego ma pasować to ubranie? Być może masz koszulę, do której chcesz dokupić czerwoną spódnicę. Zastanów się do czego dokładnie ma jeszcze pasować nowy nabytek. Do jakiej części garderoby chciałabyś ją również zakładać? Bardzo często na zakupach zdarza się, że wpadnie nam coś w oko a po powrocie do domu okazuje się, że nowe ubranie nie pasuje do niczego z naszej obecnej zawartości szafy.
 • Dlatego moja następna rada -  jeśli masz kupić element do konkretnego ubrania koniecznie zabierz ze sobą to ubranie na zakupy. Wówczas od razu przymierzasz oba ubrania razem i masz pewność czy pasują do siebie czy nie.
 • Kolejne pytanie na które warto sobie odpowiedzieć to: w jakim kolorze ma być to ubranie ? Kiedy ubrania, które kupujemy pasują do siebie kolorystycznie, czujemy się w nich po prostu idealnie. Natomiast nieodpowiednio zestawione kolory mogą zepsuć efekt nawet najpiękniejszej kreacji.
 • Gdy sprawa koloru jest już załatwiona zastanów się: jaki fason ma mieć to ubranie, które chcesz kupić? Aby odpowiedź na te oba powyższe pytania trzeba znać swój typ urody i figury, dzięki czemu wiemy jakie ubrania do nas pasują a w jakich wyglądamy niekorzystnie (jeśli jeszcze nie pobrałaś mojego bezpłatnego poradnika jak to zrobić zapraszam tutaj: Sekrety Analizy Kolorystycznej oraz Sekrety Twojej Figury) Fason ubrania ma być dopasowany nie tylko do ubrania z którym będzie noszone ale przede wszystkim ma pasować do Twojego typu sylwetki! Nie bez powodu rynek modowy zalewany jest ogromną ilością modeli ubrań, tak by każda kobieta mogła znaleźć coś dopasowanego do swojej sylwetki.
 • Gdy odpowiadając na te pytania stworzysz opis ubrania, które chcesz kupić pozostaje już tylko określić budżet, który możesz przeznaczyć na ten cel i zaplanować wyjście na zakupy.

Z tak przygotowaną listą, zakupy pójdą niezwykle sprawnie. Bez względu na to, czy na zakupy idziesz sama czy z dzieckiem. Wchodzisz do sklepu i szukasz tej konkretnej rzeczy po którą przyszłaś. Masz stworzony jej dokładny opis na swojej liście. Nie rozglądasz się chaotycznie, nie dajesz się zwabić na sztuczki marketingowe zachęcające do mega okazji, tylko idziesz po konkretną rzecz. Jesteś tu w konkretnym celu i tego się trzymaj!

Warto pamiętać o jeszcze jednej ważnej kwestii. Widząc duży asortyment ubrań w sklepie, od razu podejdź do kasy i spytaj ekspedientkę o konkretny model, którego szukasz. Nie pozwól się zbyć. Powiedz, że jesteś z dzieckiem i potrzebujesz szybciej pomocy. Naucz się prosić o pomoc i egzekwować swoje prawa jako klientka, która ma prawo prosić o pomoc przy zakupach.

Gdy uda Ci się znaleźć ubranie po które przyszłaś upewnij się, że spełnia Twoje kryteria z listy i jeśli tak jest - przejdź do kasy 🙂 Tak przeprowadzone zakupy staną się prawdziwą przyjemnością, mam nadzieję również dla Ciebie. Jeśli jednak nie udało się znaleźć ubrania, którego szukałaś, nic nie martw. Możesz popytać w sklepach, kiedy będzie dostawa nowej kolekcji i wówczas jeszcze raz wrócić ze swoją listą lub poszukać tego ubrania w internecie. Kiedy dokładnie wiemy czego szukamy, prędzej czy później to znajdziemy.

Całuję
Paulina Furtowicz

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"

8 czerwca 2020

Urodziłam Dziecko… i Przestałam Być Kobietą?

Urodziłam Dziecko... i Przestałam Być Kobietą?


Lubisz układać z dzieckiem puzzle?
Zdarza się Wam czasami zgubić jeden element?

Moje dzieciaki doprowadza to do szału. Oczywiście nie omieszkam przy tej okazji przypominać im, że gdyby sprzątali dokładnie po zabawie na pewno by nic nie zginęło. Ale to jest chyba podobnie, jak z tymi znikającymi skarpetkami w praniu. Wrzucasz dwie, a jedna ginie nie wiadomo gdzie.

Ok, ale wróćmy do naszych puzzli. Wszystko puzzle są, prócz tego jednego. Wiemy dokładnie, co przedstawia obrazek ale ten brakujący puzzel to taka „kropka nad i”. Razem z nim ten obrazek wydawałby się taki perfekcyjny i pełny. Jego brak nie jest oczywiście sprawą życia i śmierci, po prostu jakoś tak kłuje w oczy.

Czy wiesz z czym kojarzy mi się taka niepełna układanka? Brakujący puzzel to dla mnie brakujący obszar z naszego życia.
Sama zobacz, czy coś u Ciebie jest takim puzzlem?
Czy jest coś co Ci doskwiera?
Co czujesz, że zagubiłaś lub straciłaś coś?

Niby wszystko gra, masz dom, zdrowe piękne dzieci, czego Ty kobieto jeszcze chcesz?!?

Ja chcę… chcę być kobietą!

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"

Otóż tym brakującym puzzlem może być Twoje poczucie kobiecości...

Dbając o wszystkich często zatracamy naszą kobiecość. Przez długi czas mogłaś to wypierać i mówić, że przecież wygląd nie jest najważniejszy. Ale przyszedł czas kiedy czujesz, że to coraz bardziej uwiera. Niby obrazek tworzy całość, brakuje tylko tego jednego puzzla.

Ale muszę Ci coś powiedzieć - bez tego puzzla układanka nie jest kompletna! I nigdy nie będzie!

Nie oszukuj się, że ten jeden puzzel nie jest ważny.
Jest!
Ty jesteś ważna!

Bo tak jak nie da się ukryć brakującego puzzla, tak samo nie da się ukryć na dłuższą metę braku poczucia kobiecości, atrakcyjności. Można jakiś czas udawać, uśmiechać się i wołać głośno, że jest ok. Choćbyśmy nie wiem jak głośno krzyczały i udawały, że widzimy całość, ten ślad, ten brakujący puzzel jest widoczny.

Czasami tak bardzo koncentrujemy się na byciu dobrą mamą, żoną, gospodynią domu, że zapominamy o tym, że nadal jesteśmy kobietami. Zapominamy o celebrowaniu naszej kobiecości, o naszym rozwoju, o dbaniu o siebie. Gdyby tak udało nam się znaleźć w tej przestrzeni życia czas dla siebie, nasza układanka mogłaby być pełna.

Jeśli włożymy w to trochę wysiłku możemy być usatysfakcjonowane na wszystkich poziomach naszego życia. Wręcz jestem skłonna stwierdzić, że jeśli zadbamy o nasze poczucie kobiecości inne sfery naszego życia na tym tylko zyskają. 

Spełniona kobieta, radosna, promienna, pewna siebie i znająca swoją wartość jeszcze lepiej realizuje się w roli żony, mamy, gospodyni, pracownika, przedsiębiorcy. Więc jeśli kiedyś poczujesz, że jakiegoś puzzla brakuje w Twoim życiu - przyjrzyj się swojemu życiu i upewnij się, że dbasz o wszystko co ważne dla Ciebie!


Całuję
Paulina Furtowicz

12 Sekretow Atrakcyjnej Mamy

Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Natomiast nie zmienia się jedno - nadal jesteśmy kobietami. Każda z nas ma prawo czuć się i wyglądać atrakcyjnie każdego dnia, również będąc mamą!

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik:
"12 Sekretów Atrakcyjnej Mamy"

1 czerwca 2020

Pokochaj Poranki, Gdy Nie Musisz Się Zastanawiać, Co Założyć!

Pokochaj Poranki, Gdy Nie Musisz Się Zastanawiać, Co Założyć!

Czytając tytuł artykułu trochę się rozmarzyłaś?

Bo która z nas nie chciałaby już nigdy więcej mieć dylemat co na siebie założyć? Brzmi nierealnie? Kiedyś też mi się tak wydawało, że to niemożliwe. Ale wiesz co, kiedy pozna się kilka strategicznych sposobów na organizację swojej szafy naprawdę zaczyna to być możliwe!

Dzisiaj chciałabym zapalić w Tobie idee tworzenia zestawów ubrań.

Gotowe zestawy ubrań to najlepszy sprawdzony sposób na bezstresowe poranki. Główny problem polega na tym, że takie gotowce źle nam się kojarzą. Mamy wrażenie, że są to nudne połączenia ubrań i mało kreatywne.

Nic bardziej mylnego!

Może pomyślisz: A co jeśli w danym dniu zechce założyć coś innego? Super, jeśli pewnego dnia będziesz miała więcej czasu na kreatywność nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć nową stylizację i założyć coś czego nie było w planie.

Bo gotowe zestawy ubrań mają ułatwiać nasze życie w codziennym zawirowaniu, a nie zabijać naszą kreatywność. Możesz również co jakiś czas modyfikować swoje zestawy, łączyć ubrania w nowe stylizacje i cieszyć się różnorodnością.

Tworzenia gotowych zestawów ubrań uczę dokładnie i omawiam na wielu przykładach w moim kursie online Atrakcyjna Każdego Dnia (do kupienia wkrótce!).

Kup w przedsprzedaży Kurs Online

"Atrakcyjna Każdego Dnia"

7 praktycznych lekcji do obejrzenia w dowolnym czasie i każdym miejscu

Natomiast na początek, zastanów się na jakich zestawach Tobie zależy.

Czy chcesz aby były to zestawy biznesowe, typowo do pracy?
Może rano zaprowadzając dzieci do szkoły potrzebujesz szybko się przemieszczać?
Zależy Tobie na czymś praktycznym ale jednocześnie kobiecym i wygodnym?

Od tych pytań powinnyśmy zaczynać tworzenie naszych zestawów.

Fantastyczne propozycje na każdą okazję znajdzie na platformie Pinterest. Wystarczy wpisać rodzaj zestawów jakich szukamy i wyskoczy nam ogromna ilość przykładowych stylizacji, które później możemy przenieść na naszą szafę. Zresztą spójrz sama:

W jaki sposób przechowywać gotowy zestaw?

Zestaw możesz położyć obok siebie na półce w szafie lub jeśli masz taką możliwość powiesić na jednym wieszaku. Ważne jest to by ubrania wchodzące w skład jednego zestawu leżały stosunkowo blisko siebie.

Zestawy te możesz dowolnie modyfikować w zależności od Twojego nastroju i sytuacji. Możesz dać upust swojej kreatywności lub postawić na prostotę i klasykę - wybór zawsze należy do Ciebie!

Całuję
Paulina Furtowicz

Kup w przedsprzedaży Kurs Online

"Atrakcyjna Każdego Dnia"

7 praktycznych lekcji do obejrzenia w dowolnym czasie i każdym miejscu

11 lutego 2020

Porządki Oczyszczające Szafę… i Umysł!

Porządki Oczyszczające Szafę... i Nasz Umysł!

Zastanów się... jak się czujesz, gdy dookoła Ciebie panuje totalny nieład? Czy jest wtedy OK?

Dla niektórych osób taki stan, to normalność i świetnie się w nim czują...

A jak jest u Ciebie? Czy to Twój idealny stan twórczy czy wręcz przeciwnie - ciężko Ci zebrać myśli? 

Jeśli do tej pory porządki kojarzyłaś z mozolną czynnością , być może dzisiaj zmienisz zdanie. Cel porządków dla każdego jest jasny. Robimy je po to by nie mieć bałaganu. Ale czy doświadczyłaś kiedyś tego jak porządkowanie szafy wpływa na Twoje myślenie?

Kiedy ktoś ze znajomych ma zagwozdkę życiową, jest na zakręcie, czuje przytłoczenie zadaniami, to oprócz słów wsparcia podpowiadam:

„weź posprzątaj sobie w szafie. Zobaczysz od razu, że rozjaśni się umysł i łatwiej rozwiążesz problem” 

Część osób nie dowierza, ale Ci którzy przetestowali, są zaskoczeni skutecznością tej banalnej na pozór czynności. Często też sprzątając przestrzeń wokół siebie odczuwamy na nowo spokój i poczucie harmonii.

Szafa jest ważnym elementem naszej przestrzeni, ponieważ to w niej zawarte są nasze osobiste ubrania. A z tymi ubraniami związane są często emocje, sytuacje życiowe i typ naszej osobowości. Dlatego właśnie to niby proste porządkowanie szafy ma tak mocne oddziaływanie na nasze myślenie. Porządkując naszą szafę, porządkują się jednocześnie nasze myśli. Oczywiście zaznaczam, że to moja subiektywna ocena i każdy z nas może zgodzić się z tym lub też nie.

Porządki w szafie mogą mieć dwa cele:

1. mogą być układaniem
2. mogą pełnić rolę oczyszczającą.

O układaniu ubrań w kostkę nie będziemy dzisiaj dyskutowały. Natomiast chciałabym bardziej skupić się na idei porządków oczyszczających. Podczas porządków oczyszczających pozbywamy się wszystkiego co nam nie służy. Pozbywając się rzeczy których już nie nosimy, możemy również uwolnić emocje związane z danym ubraniem.

Kiedy wiemy jak ciężko wrócić do wymarzonego rozmiaru i patrzymy codziennie na te piękne ubrania w naszej szafie, w które nie ma szans, żebyśmy się zmieściły, to prawdopodobnie działa na nas to demotywująco. A emocja jaka towarzyszy nam patrząc na to ubranie to złość na samą siebie, nie akceptacja.

Oczywiście są osoby, które taki widok mobilizuje. Najważniejsze jest to, aby sprawdzić czy w naszym konkretnym przypadku codzienny widok ubrań w wymarzonym rozmiarze działa na nas mobilizująco czy wręcz przeciwnie. Jeśli nas to mobilizuje to oczywiście możemy te ubrania zostawić nadal w naszej szafie. Jeśli jednak nie, to warto się jednak z nimi pożegnać. A jak schudniesz, to kupisz sobie w nagrodę nowe ubrania - jeszcze piękniejsze.

Kiedyś mówiono, że od przybytku głowa nie boli - dzisiaj jest wręcz przeciwnie. Momentami nie wiemy co wybrać więc zakładamy standardowy zestaw. Podobnie jest w życiu, łapiemy wiele srok za ogon, chcemy rozwinąć kilka biznesów naraz, zadowolić wszystkich wkoło i w pewnym momencie czujemy jak chomiki kręcące się w kołowrotku, bez nadziei na dobiegnięcie do mety.

Oczyszczając naszą szafę z ubrań których nie nosimy w niesamowity sposób zaczynają porządkować się nasze myśli. Nagle znajdujemy rozwiązanie naszej sytuacji lub maleje w nas uczucie niepokoju.

Nie zawsze musimy się czegoś pozbyć. Czasami wystarczy po prostu poukładać i uporządkować nasze ubrania, co może już „uporządkować” nasze myśli. Ale czasami są momenty w naszym życiu kiedy musimy się całkowicie zresetować, oczyścić, aby pójść do przodu. To są takie momenty, gdy na nowo musimy zastanowić się co jest dla nas ważne. W jaki sposób chcemy dalej żyć...

Oczyszczające porządki w szafie sprzyjają okresowi zmian w naszym życiu. Kiedy jesteśmy na jakimś zakręcie, zmienia się nasze życie,wówczas nasz styl ubierania również może być odbiciem tej zmiany. Dla przykładu, gdy zaczniesz budować w sobie poczucie pewności siebie prawdopodobnie zmieni się również Twój sposób ubierania. To idealny czas na to aby sprawdzić czy ubrania, które są w Twojej szafie służą jako tarcza ochronna? Czy są to ubrania, które pomagają poczuć się bardziej pewną siebie kobietą? Zastanawiamy się wówczas, czy nasza szafa wspiera nasze budowanie pewności siebie czy też nie.

Jeśli zachęciłam Cię do idei spojrzenia inaczej na porządki to przechodzimy dalej. Otóż ja lubię robić porządki w szafie raz a konkretnie. Polecam przeznaczyć na tę czynność więcej czasu. Pocieszając Cię, zaoszczędzimy tym samym mnóstwo czasu w przyszłości.

Na początek wyciągnij dosłownie wszystko ze swojej szafy. Następnie weź do ręki każdą rzecz i posegreguj ubrania na 3 kupki: 

1 kupka: chodzę i lubię
2 kupka: rzadko chodzę, nie wiem czy lubię
3 kupka: nie chodzę w ogóle. 

Gdy to zrobisz, przeanalizuj czy ubrania w których rzadko chodzisz warto trzymać nadal. Jeśli nie, przenieś je na kupkę „nie chodzę w ogóle”.

Teraz kolejnym krokiem będzie zastanowienie się co dokładnie zrobić z ubraniami których nie nosimy wcale. Najgorsze co możemy zrobić to położyć je na jednej z półek szafy w worku. Nadal będą zagracały naszą przestrzeń. Naszym celem jest uporządkowanie przestrzeni i pozbycie się tych ubrań z naszej szafy na dobre. Na tym etapie najczęściej zostaje pytanie: ale co ja mam z nimi zrobić? Szkoda mi ich wyrzucić a nie mam czasu na sprzedawanie. O tym za chwilkę!

Kup w przedsprzedaży Kurs Online

"Atrakcyjna Każdego Dnia"

7 praktycznych lekcji do obejrzenia w dowolnym czasie i każdym miejscu

I właśnie dlatego przedstawię dla Ciebie pewien sposób.

Ubrania z 3 kupki „nie chodzę w ogóle” dzielisz na dwie części:

1. Ubrania, które są bardzo zniszczone.
Nie nadają się do sprzedaży ani do dalszego noszenia. Może mogą posłużyć jako ściereczki? Jeśli tak, wytnij od razu z nich kształt ściereczek, schowaj do łazienki i ciesz się nowymi narzędziami do sprzątania. Jeśli wśród tych ubrań są takie które nie są zniszczone możesz je oddać lub sprzedać. Decyzja zawsze należy do Ciebie. Oddać ubrania można do domu samotnej matki czy kontenerów PCK dostępnych na każdym osiedlu.

2. Ubrania w dobrym stanie.
Takie ubrania możesz spokojnie sprzedać - masz do wyboru kilka możliwości. Mając dużo wolnego czasu możesz poszukać targowisk lub miejsc gdzie co jakiś czas jest organizowana wyprzedaż ubrania. W wielu miastach jest to coraz częstsza inicjatywa. Mając mniej czasu możesz wybrać opcję sprzedaży online.

Jeśli oglądasz telewizję to prawdopodobnie widziałaś reklamę Vinted (a jeśli to nie właśnie się dowiedziałaś). Gdy ją zobaczyłam pierwszy raz, pomyślałam - WOW to jest to! Świetna aplikacja a do tego ich hasło „Nie nosisz więc sprzedaj” urzekło mnie od razu. Brakowało mi właśnie takiej typowej aplikacji do sprzedaży ubrań. Wystarczy wejść na platformę Vinted i tam wszystko jest opisane.

Tak jak pisałam wyżej, to zrobisz z ubraniami których nie nosisz zależy tylko od Ciebie. Zastanów się czy jest sens trzymać dalej ubrania, których nie nosisz. Kiedy porządki oczyszczające będą już za Tobą napisz proszę czy jednocześnie również poczułaś większą harmonię i porządek w swoich myślach.


Całuję

Paulina Furtowicz

Kup w przedsprzedaży Kurs Online

"Atrakcyjna Każdego Dnia"

7 praktycznych lekcji do obejrzenia w dowolnym czasie i każdym miejscu

7 lutego 2020